Novinky

Novela Trestného zákona navrhnutá Ficovou vládou zásadne okresáva trestné sadzby

0 0

2024-01-03 12:02:10 – (SITA.sk)

Novela Trestného zákona, ktorú vláda Roberta Fica (Smer-SD) navrhla prijať v skrátenom legislatívnom konaní, zásadne okresáva trestné sadzby.

Neadekvátne zníženie trestov

Odborníci, ktorí dlhodobo volajú po zmene trestných kódexov, varujú pred rýchlym a razantným postupom. Predchádzajúce návrhy na zmenu Trestného zákona podľa neziskovej organizácie Transparency International Slovensko (TIS) vôbec nepočítali so znižovaním trestov za korupčné trestné činy.

„Tam, kde zákon dnes počíta s rozmedzím dva až päť rokov, by po novom išlo o pol roka až tri roky. Argumenty pre takúto radikálnu zmenu z dôvodovej správy zrejmé nie sú,…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/novela-trestneho-zakona-navrhnuta-ficovou-vladou-zasadne-okresava-trestne-sadzby/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.