Novinky

JAVYS vypravila do Talianska posledný transport finálnych produktov zo spracovania rádioaktívneho odpadu

0 0

2024-01-03 11:56:37 – (SITA.sk)

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) vypravila z Jaslovských Bohuníc späť do Talianska štvrtý, posledný transport finálnych produktov zo spracovania rádioaktívneho odpadu talianskej spoločnosti SOGIN. Všetky štyri transporty sa uskutočnili počas decembra 2023. Informovala hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Spoločnosť JAVYS spracovala pre taliansku spoločnosť SOGIN 848 ton spevnených vysýtených sorbentov a rádioaktívnych kalov (ra-kaly), pričom finálny produkt predstavujú výlisky zmesi popola zo spaľovania rádioaktívneho odpadu a kovovej drviny.

Do krajiny pôvodu bola počas štyroch prepráv finálnych produktov vyvezená rovnaká aktivita ako bola…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/venergetike/javys-vypravila-do-talianska-posledny-transport-finalnych-produktov-zo-spracovania-radioaktivneho-odpadu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.