Novinky

Deficit štátneho rozpočtu sa vlani výrazne prehĺbil, daňové príjmy však stúpli o viac ako dvanásť percent

0 0

2024-01-03 10:17:03 – (SITA.sk)

  • aktualizované 3. januára, 11:17

Štátny rozpočet dosiahol ku koncu vlaňajška schodok 7,68 mld. eur, čo je v medziročnom porovnaní zhoršenie zhruba o 70 %. Príjmy štátneho rozpočtu boli medziročne vyššie o 24,5 % a dosiahli 23,69 mld. eur.

Daňové príjmy

No výdavky vzrástli výraznejšie, a to o 33,2 % na 31,36 mld. eur. Informovalo o tom Ministerstvo financií SR. Najväčším zdrojom príjmov štátu sú daňové príjmy. Tie medziročne stúpli o 12,4 % a dosiahli 17,44 mld. eur.

Z toho najvýznamnejší objem…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/deficit-statneho-rozpoctu-sa-vlani-vyrazne-prehlbil-danove-prijmy-vsak-stupli-o-viac-ako-dvanast-percent/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.