Novinky

Výbuch v Bejrúte zabil popredného predstaviteľa Hamasu, podľa Libanonu útočil izraelský dron

0 0

2024-01-02 18:19:14 – (SITA.sk)

Výbuch v libanonskom Bejrúte zabil popredného predstaviteľa palestínskeho militantného hnutia Hamas Sáliha Arúrího. Potvrdil to Hamas aj libanonská militantná skupina Hizballáh.

Libanonská štátna tlačová agentúra informovala, že výbuch zabil dovedna štyroch ľudí a spôsobil ho izraelský dron. Izrael to odmietol komentovať.

Nasralláh sľúbil odvetu

Ak by bol Izrael za útokom, znamenalo by to vážnu eskaláciu konfliktu na Blízkom východe. Líder Hizballáhu Hasan Nasralláh sľúbil odvetu za akýkoľvek izraelský útok na palestínskych predstaviteľov v Libanone.

Arúrí bol jedným zo zakladateľov vojenského krídla Hamasu a bol na čele hnutia na Západnom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vybuch-v-bejrute-zabil-popredneho-predstavitela-hamasu-podla-libanonu-utocil-izraelsky-dron/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.