Novinky

Rusi zaútočili na Orichiv riadenými bombami, zasiahli obytnú budovu

0 0

2024-01-02 21:32:42 – (SITA.sk)

Ruská armáda v utorok podnikla dva útoky riadenými bombami proti ukrajinskému mestu Orichiv v Zaporižžskej oblasti na juhu krajiny. Údery zasiahli obytnú budovu a zranili 75-ročnú civilistku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje správu gubernátora oblasti Jurija Malaška.

Gubernátor označil útok za „ďalší akt genocídy“. Mesto Orichiv leží menej ako desať kilometrov severne od frontovej línie.

Pred vojnou malo 14-tisíc obyvateľov, ale do začiatku roka 2023 počet obyvateľov mesta a okolitých dedín podľa odhadov klesol na 2-tisíc.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusi-zautocili-na-orichiv-riadenymi-bombami-zasiahli-obytnu-budovu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.