Novinky

V Liptovskom Mikuláši sa rodí viac chlapcov ako dievčat, obľúbeným menom je Simon

0 0

2024-01-02 18:58:33 – (SITA.sk)

V Liptovskom Mikuláši sa do 28. decembra minulého roka narodilo 498 detí. Na základe údajov tunajšieho matričného úradu o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Na liptovskomikulášskej matrike zaznamenali medziročný pokles narodených detí. Vlani sa narodilo 257 chlapcov a 241 dievčat. Najobľúbenejším chlapčenským menom bol v minulom roku Simon.

„S približne rovnakým početným zastúpením uzreli svetlo sveta aj ratolesti s menami Jakub, Teo, Samuel, Peter či Juraj. Najpoužívanejšími dievčenskými menami boli Ema, Nina či Natália,“ uviedla Čapčíková.

Doplnila, že rodičia siahli aj po netradičných menách, ako napríklad Alan,…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/v-liptovskom-mikulasi-sa-rodi-viac-chlapcov-ako-dievcat-oblubenym-menom-je-simon/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.