Novinky

Ukrajinci robia zázraky, ale potrebujú viac. Litovský prezident vyzýva na poskytnutie ďalšej protivzdušnej obrany

0 0

2024-01-02 19:23:13 – (SITA.sk)

Prezident Litvy Gitanas Nausėda vyzval západné štáty na okamžité poskytnutie ďalších systémov protivzdušnej obrany Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Litovský líder sa takto vyjadril v súvislosti s rozsiahlym raketovým útokom, ktorý Moskva v noci na utorok podnikla proti Ukrajine. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Umieranie civilistov, deštrukcia a terorizmus Kremľa pokračujú. S protivzdušnou obranou, ktorú im Západ poskytol, Ukrajinci robia zázraky, ale potrebujú viac,“ napísal Nausėda na mikroblogovacej sieti X.

Podľa hlavného veliteľa ukrajinskej armády Valerija Zalužného Rusi pri najnovšom masovom raketovom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ukrajinci-robia-zazraky-ale-potrebuju-viac-litovsky-prezident-vyzyva-na-poskytnutie-dalsej-protivzdusnej-obrany-ukrajine/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.