Novinky

Turecko dalo Veľkej Británii stopku, dvom lodiam poskytnutým Ukrajine neumožní preplávať cez jeho vody

0 0

2024-01-02 16:56:29 – (SITA.sk)

Turecko neumožní dvom lodiam britského námorníctva poskytnutým Ukrajine preplávať cez jeho vody. Komunikačný odbor úradu tureckého prezidenta uviedol, že dve mínolovky nepustí cez prielivy Borspor a Dardanely.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Londýn poslal mínolovky Ukrajine na posilnenie operácií jej námorníctva. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Na začiatku vojny na Ukrajine v roku 2022 Turecko aktivovalo konvenciu z Montreux, ktorá umožňuje Ankare obmedziť prechod vojnových lodí bojujúcich krajín počas vojny.

Turecké vedenie tvrdí, že tak urobili nestranne a dôsledne s cieľom zabrániť vojenskej eskalácii v…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/turecko-dalo-velkej-britanii-stopku-dvom-lodiam-poskytnutym-ukrajine-neumozni-preplavat-cez-jeho-vody/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.