Novinky

Progresívne Slovensko chce obmedziť pôsobnosť generálneho prokurátora, nevhodne vraj supluje aj činnosť súdov

0 0

2024-01-02 11:37:25 – (SITA.sk)

Poslanci hnutia Progresívne Slovensko chcú obmedziť pôsobnosť generálneho prokurátora. Vyplýva to z novely Trestného poriadku, o ktorej by poslanci parlamentu mohli začať rokovať na januárovej schôdzi so začiatkom 30. januára.

Svojvoľné a nedôvodné intervencie Žilinku

Cieľom zmeny je taktiež zmenšiť priestor na svojvoľné alebo nedôvodné intervencie generálneho prokurátora do vyšetrovania trestnej činnosti a umožniť súdny prieskum jeho rozhodnutí vydaných na základe paragrafu 363 Trestného poriadku.

„Inštitút zrušenia právoplatného rozhodnutia podľa paragrafu 363 poskytuje generálnemu prokurátorovi kompetenciu zrušiť ktorékoľvek…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/progresivne-slovensko-chce-obmedzit-posobnost-generalneho-prokuratora-nevhodne-vraj-supluje-aj-cinnost-sudov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.