Novinky

Nová linka M3 Cityring Copenhagan Metro mení hru

0 0Kodaň
CNN

V Kodani je doprava zvyčajne spôsobená dvojkolesovým typom dopravy: bicyklom.

Odkedy boli bicykle dovezené do Dánska z Francúzska v roku 1869, stali sa hlavnou formou dopravy v škandinávskom meste. V 20. rokoch minulého storočia nebolo nezvyčajné vidieť ako robotnícku triedu, tak aj vysokú spoločnosť šliapať po uliciach. Ale s otvorením novej linky metra M3 Cityring majú cestujúci za prácou nový spôsob dopravy.

Zatiaľ čo kodanské metro bolo vždy pomerne efektívne, v mnohých štvrtiach chýbali stanice, a teda dostupnosť.

Okrem toho rastie počet obyvateľov o cca 10 000 nových obyvateľov ročne zdaňuje autobusy a vlaky, ktoré sú už v prevádzke. V meste so 650 000 obyvateľmi denne dochádza metrom asi 200 000 ľudí, niekedy v spojení s bicyklom počas cesty.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/travel/article/metro-cityring-copenhagen-denmark/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.