Novinky

Azerbajdžanské tajomstvo dlhého života? Horský vzduch v obci Lerik

0 0
CNN

Existuje celý rad destinácií po celom svete preslávené dlhovekosťou svojich obyvateľov.

V Japonsku si túto prezývku vyslúžili čiperní storoční ľudia na Okinawe “Krajina nesmrteľných.” Campodimele, Taliansko “Dedina večnosti,” je dôkazom stredomorskej stravy. V slnečnom kalifornskom mestečku Loma Lindakomunita adventistov siedmeho dňa, ktorí žnú odmenu za čistý život.

Je tu jeden dlhoveký kút zemegule, o ktorom ste ešte toľko nepočuli, a je domovom jediného Múzea dlhovekosti na svete. To je Lerik na juhu Azerbajdžan.

Krajina južného Kaukazu je domovom niekoľkých regiónov známych vďaka produkcii obyvateľov, ktorí sa dožívajú trojnásobného veku, vrátane Lankaránu a Náhorného Karabachu. Ale o ďalšom, Lerikovi, sa hovorí, že má najvyššiu koncentráciu storočných ľudí.

V tejto smaragdovej krajine vysoko nad…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/travel/article/long-life-lerik-azerbaijan-wellness/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.