Novinky

Kompetenčný zákon dláždi cestu pre Gašpara a unáša nezávislé inštitúcie, tvrdí Šimečka a víta prezidentkino veto

0 0

2024-01-02 13:40:59 – (SITA.sk)

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka víta rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá vetovala vládnu novelu kompetenčného zákona.

Ako ďalej uviedol v stanovisku, novelu považuje za veľmi nebezpečný návrh, ktorý unáša nezávislé inštitúcie, ako je Štatistický úrad SR či Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a zároveň dláždi cestu pre bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, aby sa mohol stať riaditeľom Slovenskej informačnej služby.

Sen Andreja Danka

Šimečka pripomenul, že prezidentka kritizuje nielen viaceré ustanovenia toho zákona, ale aj spôsob, akým zmeny v zákone prebehli. „Čistky v nezávislých štátnych inštitúciách či nová trafika pre SNS v podobe nového ministerstva určite nie sú…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/kompetencny-zakon-dlazdi-cestu-pre-gaspara-a-unasa-nezavisle-institucie-tvrdi-simecka-a-vita-prezidentkino-veto/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.