Novinky

Horskí záchranári už majú nového riaditeľa, nahradil Mareka Biskupiča

0 0

2024-01-02 14:56:23 – (SITA.sk)

Novým riaditeľom Horskej záchrannej služby (HZS) sa stal Martin Matúšek. Vo funkcii prvým kalendárnym dňom nového roka nahradil Mareka Biskupiča, ktorý zastával tento post dva roky. Ako informuje HZS na svojej webovej stránke, Matúšek je horským záchranárom od roku 1996.

Ciele v novej funkcii

Prvé záchranné akcie absolvoval ako dobrovoľník v Malej Fatre a následne strávil päťročné obdobie na Stredisku lavínovej prevencie. Od roku 2003 pôsobil na oblastnom stredisku vo Vysokých Tatrách. Je inštruktorom pozemnej záchrany, lavínovým špecialistom a psovodom lavínového psa.

Ako uviedol Matúšek, jeho cieľom v novej funkcii je zlepšiť spoluprácu so…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/horski-zachranari-uz-maju-noveho-riaditela-nahradil-mareka-biskupica/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.