Novinky

Dobré jedlo v Budapešti: Ako sa mesto stalo kulinárskou silou

0 0
CNN

Zatiaľ čo Budapešť môže byť známa predovšetkým svojou architektúrou, geotermálnymi prameňmi a komunistickým dedičstvom, mestská gastronomická scéna výrazne naberá na cestovanie pozornosť v posledných rokoch.

V hlavnom meste Maďarska sa neustále otvárajú nové a vzrušujúce miesta na gastronómiu, pričom mnohé z nich vedú plodní šéfkuchári, ktorí chcú vniesť predstavivosť a prestíž do kulinárskeho zážitku v Budapešti.

Dve reštaurácie v hlavnom meste Maďarska boli ocenené novými hviezdami Michelin len za posledných 12 mesiacov, čím sa celkový počet podnikov ocenených Michelinom v Budapešti zvýšil na šesť.

Maďarsko získalo svoju prvú hviezdu Michelin len pred deviatimi rokmi, takže ide o pozoruhodný obrat.

Niet pochýb o tom, že v „Perle na Dunaji“ prebieha kulinárska revolúcia, ale čo prinieslo toto rozvíjajúce sa hnutie?

Rekordný počet turistov a…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/travel/article/fine-dining-budapest/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.