Novinky

Cestná doprava má akútny problém s pracovnou silou, pomôžu nám autobusári a kamionisti z 15 krajín mimo EÚ

0 0

2024-01-02 08:41:59 – (SITA.sk)

Na nedostatkové profesie vodiča autobusu alebo kamiónu bude môcť na Slovensku v tomto roku nastúpiť 2 200 občanov z vybraných krajín mimo Európskej únie.

Na Slovensku chýbalo 12-tisíc vodičov

Vyplýva to z novely nariadenia o záujme Slovenskej republiky udeliť národné vízum vybraným skupinám štátnych príslušníkov tretích krajín, ktorá nadobudla účinnosť od 1. januára tohto roka. Na pozíciu vodiča autobusu Slovensko udelí najviac 200 národných víz a na miesto vodiča kamiónu v medzinárodnej alebo vnútroštátnej doprave 2 000 víz.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasadoprava/cestna-doprava-ma-akutny-problem-s-pracovnou-silou-pomozu-nam-autobusari-a-kamionisti-z-15-krajin-mimo-eu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.