Novinky

Ako využiť trendové zvuky, aby sa stali virálnymi na sociálnych médiách

0 0


Názory vyjadrené prispievateľmi podnikateľa sú ich vlastné.

S nárastom krátkeho obsahu v rámci TikTok, YouTube Shorts a kotúčov Instagramu je to perfektný spôsob, ako vybudovať publikum a akékoľvek miesto v roku 2023. Za posledných šesť mesiacov som testoval rôzne spôsoby, ako aplikovať trendy pomocou krátkych videí. Urobil som to z dvoch dôvodov:

  1. Vytvoril som softvér, ktorý zisťuje trendy pre TikTok a ďalšie platformy. Ak som chcel ukázať ľuďom, ako sa stať virálnymi pomocou týchto trendov, musím to najskôr urobiť sám.

  2. Aby som rozšíril svoju osobnú značku

Zatiaľ sú moje výsledky vynikajúce. Konkrétne na Instagrame sa mi podarilo osloviť viac ako 50 miliónov ľudí využívaním trendov pomocou kotúčov. Veľký úspech som zaznamenal aj na iných platformách sociálnych médií.

Iné organické metódy fungujú rovnako dobre ako zameranie sa na krátky obsahale dnes sa zameriame na to, prečo by ste mali do svojej stratégie sociálnych médií pridať krátky obsah a ako ho zosilniť pomocou trendových zvukov.

Skôr než začneme, odpovedzme si na túto otázku:

Súvisiace: 3 spôsoby, ako sa vaša značka môže stať virálnou na TikTok

Prečo sú trendy sociálnych médií také silné?

Trendy sociálnych médií sú silným fenoménom, ktorý môže formovať verejnú mienku a dokonca spôsobiť zásadné zmeny v tom, ako ľudia myslia, konajú a komunikujú. Či už ide o hnutie #MeToo, ktoré dáva hlas tým, ktorí čelili sexuálnemu obťažovaniu, alebo #BlackLivesMatter, zdôrazňujúce rasový útlak, trendy sociálnych médií sa používajú ako platforma pre kolektívne akcie.

Sila z trendy sociálnych médií spočíva predovšetkým v ich schopnosti osloviť obrovské publikum v neuveriteľne krátkom čase. Trendy sa často šíria ako požiar, pričom používatelia z celého sveta sa zapájajú do obsahu a zdieľajú ho v priebehu niekoľkých minút od jeho vydania. To platí najmä vtedy, keď sa zapoja populárne postavy ako celebrity alebo influenceri. Využitím svojej veľkej sledovanosti môžu exponenciálne zosilniť trend a pomôcť formovať verejnú mienku o probléme.

Byť dôsledný

Je dôležité pochopiť, že trendy a používanie trendových zvukov nezaručí virálne video. Každý deň počas týždňa mám možnosť konzultovať s tvorcami obsahu v rôznych oblastiach. Niektorí z týchto tvorcov len začínajú a iní majú niekoľko miliónov sledovateľov na všetkých platformách.

Bežnou chybou, ktorú vidím pri preskakovaní na tieto hovory, je, že ľudia si myslia, že aplikovanie trendov na vás stratégia tvorby obsahu zaručí virálne video. Kvôli tomuto zmýšľaniu uvidím veľa ľudí uverejniť tri až štyri videá, ktoré využívajú stúpajúci trend a prestanú zverejňovať obsah, čudujúc sa, prečo ich videá ešte nevyskočili.

Áno, používanie trendových zvukov je spôsob, ako získať viac vírusového obsahu, ale dôležitejšie je dôsledné uverejňovanie. Áno, máte niektorých tvorcov, ktorí dokážu trafiť homerun na prvý pokus, ale realita je taká, že to nebude fungovať pre každého.

Sociálne médiá sú hra s číslami. Trendy používame len na to, aby sme lepšie dávali šance v náš prospech. Bol by som radšej, keby ste obsah uverejňovali dôsledne bez použitia akýchkoľvek trendových zvukov, než aby ste uverejnili niekoľko trendových videí a úplne prestali uverejňovať príspevky. Takto by ste z dlhodobého hľadiska videli výrazne lepšie výsledky.

Dôslednosť neplatí len pre sociálne siete. Dôslednosť je mocný nástroj, ktorý vám môže pomôcť dosiahnuť vaše životné ciele. Umožňuje vám sústrediť sa na malé kroky vedúce k väčším úspechom namiesto toho, aby ste riešili všetko naraz. Dôslednosť vám tiež pomáha udržiavať motiváciu a podporuje dobré návyky. Pokiaľ ide o dosiahnutie úspechu, kľúčom je konzistentnosť!

Súvisiace: 3 hacky sociálnych médií, vďaka ktorým sa váš obsah stane virálnym

Buďte relevantní

Posledný dôležitý krok pre používanie trendových zvukov stať sa virálnym s krátkym obsahom je zabezpečiť, aby zvuk, ktorý používate, bol relevantný k tomu, čo zobrazujete vo svojom videu.

Algoritmy nie sú hlúpe. Ľudia tiež nie sú hlúpi. Algoritmus aj ľudia sledujúci váš obsah milujú autentickosť. Toto zahŕňa:

Byť autentický s vaším obsahom a zároveň využívaním trendových zvukov uľahčíte, aby sa viacero videí stalo virálnym, ak sa náhodou nejaké objaví.

Používanie trendových zvukov je skvelý spôsob, ako sa stať virálnym, ale je to len jedna z troch vecí, ktoré sú potrebné na to, aby sa stali virálnymi na TikTok, instagramových kotúčoch a šortkách YouTube. Nezabudnite pridať konzistenciu a relevantnosť. Tieto dve veci sú pravdepodobne dôležitejšie ako uplatňovanie trendov. Ak skombinujete všetky tri vo svojej stratégii tvorby obsahu, uvidíte fantastické výsledky.Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.entrepreneur.com/science-technology/how-to-leverage-trending-sounds-to-go-viral-on-social-media/444864
__
entrepreneur.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.