Novinky

Podmienky na dočasné prideľovanie sudcov na vyššie súdy by sa mali sprísniť, tvrdí Mazák

0 0

2024-01-02 08:04:40 – (SITA.sk)

Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák považuje za chybu, že sa do zákona o sudcoch dostala opätovne možnosť dočasne prideľovať sudcov na vyššie súdy, hoci len na obmedzenú dobu, no bez určenia prísnejších požiadaviek.

Pridelenia sú väčšinou len formálne

Uviedol to v rozhovore pre agentúru SITA s tým, že predpoklady na také pridelenie sú viac-menej formálne.

Súdna rada, ktorá o prideľovaní rozhoduje, podľa Mazáka v podstate len skúma, či dočasné pridelenie nie je v rozpore s výkonom súdu, z ktorého má byť sudca dočasne pridelený a venuje pozornosť aj personálnym potrebám vyššieho súdu.

Podporte kvalitný…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/podmienky-na-docasne-pridelovanie-sudcov-na-vyssie-sudy-by-sa-mali-sprisnit-tvrdi-mazak/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.