Novinky

Prečo je pohyb pre seniorov dôležitý i v zime a ako na to, odborníci radia nasledovné

0 0

2023-11-16 08:03:20 – (SITA.sk)

Mnoho seniorov ostáva v zimných mesiacoch zavretých vo vnútri a dôvodom zďaleka nie je iba chladné počasie. Nie bez dôvodu sa boja pádov a zranenia, ale pohybovou pasivitou sa fyzické aj duševné zdravie ešte viac zhoršujú.

S pribúdajúcimi rokmi je čoraz náročnejšie zostať aktívny. Zároveň je to však nesmierne dôležité. Aspoň krátka prechádzka by mala byť dennou rutinou, pretože má mnoho blahodarných účinkov. Stačí odstrániť prekážky, ktoré sa vo vyššom veku doslova aj v prenesenom zmysle slova pletú seniorom pod nohy.

„V geriatrickom veku sú časté poruchy rovnováhy a chôdze. Vekom sa chôdza…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/co-by-mali-urobit-seniori-aby-boli-v-pohybe-i-v-zime/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.