Novinky

7 chýb v krátkodobom videu, ktorým by ste sa mali vo svojej marketingovej stratégii vyhnúť

0 0


Názory vyjadrené prispievateľmi podnikateľa sú ich vlastné.

Za posledných pár rokov sa krátke video stalo jedným z nich najpútavejšie a najrýchlejšie rastúce typy obsahu na platformách sociálnych médií.

TikTok, YouTube Shorts a Instagram Reels zaznamenali raketový rast a získali miliardy používateľov. Podľa StatistaLen Shorts sa v roku 2023 môže pochváliť 30 miliardami zhliadnutí denne a 1,5 miliardami aktívnych používateľov mesačne.

V dôsledku toho má vertikálne krátke video pre digitálnych marketingových pracovníkov obrovský potenciál a podniky a mnohí to teraz začleňujú do svojich stratégií.

Existuje však niekoľko typických úskalí, ktorým sa musíte vyhnúť, aby ste využili plný výkon vertikálneho videa. Tu je sedem najčastejších chýb pri krátkych videách, ktorým by ste sa mali v marketingovej stratégii vyhnúť.

1. Očakávanie okamžitých výsledkov

Po prvé, je dôležité, aby boli vaše očakávania realistické. Aj keď krátke video často získava vysokú mieru záujmu a môže sa stať virálnym, nečakajte, že počet vašich sledovateľov exploduje zo dňa na deň.

V drvivej väčšine prípadov si získavanie sledovateľov prostredníctvom krátkeho obsahu stále vyžaduje čas, úsilie a dôslednosť. Najmä ak nemáte existujúcu základnú aktivitu na svojom profile na Instagrame alebo kanáli YouTube, na Reels a Algoritmus šortiek môže byť strnulý.

Uvedomenie si toho je kľúčové pri stanovovaní míľnikov pre vašu marketingovú stratégiu, pomáha vám zostavovať realistické plány a predchádzať sklamaniu.

Súvisiace: Top 5 nie až tak očividných chýb v marketingu sociálnych médií, ktorým sa musíte vyhnúť

2. Zanedbávanie (značkovej) konzistencie

Ako už bolo spomenuté, konzistencia je kľúčová pri vytváraní krátkeho obsahu, najmä ak zakladáte nové profily.

Neznamená to len pravidelné nahrávanie nových klipov. Znamená to tiež vytvárať obsah s konzistentnou kvalitou a značkou.

Kvalita vašej videonahrávky je kľúčom k zapojeniu. A konzistentné označovanie – všetko od štýlu úprav až po logá a písma titulkov – určuje, do akej miery sú vaše klipy zapamätateľné a rozpoznateľné.

Pri zostavovaní krátkodobej stratégie sa z dlhodobého hľadiska oplatí investovať čas a zdroje do týchto aspektov značky vopred.

3. Uverejňovanie irelevantných klipov

Ďalším veľkým úskalím vašej krátkodobej stratégie je typ obsahu vyrábate.

V konečnom dôsledku je vaším cieľom zvýšiť povedomie o značkezvýrazniť svoje odborné znalosti a produkty – a premeniť divákov na zákazníkov.

To znamená, že váš obsah musí byť relevantný pre tieto ciele.

Povedzme, že ste agentúra grafického dizajnu. Nemá zmysel vynakladať úsilie na reprodukciu tancov TikTok alebo zapájať sa do výziev.

Namiesto toho sa zamerajte na to, aby bola vaša firma pútavá – napr. „Deň v živote grafického dizajnéra“ – alebo predveďte svoje zručnosti pomocou hackov, ukážok a návodov.

Súvisiace: 8 spôsobov, ako sa vyhnúť bežným chybám vo video marketingu

4. Vytváranie príliš dlhého a zložitého obsahu

Krátky obsah na niektorých platformách môže trvať až 2 minúty a 30 sekúnd. Ak nie ste zvyknutí produkovať takéto klipy, môže byť lákavé využiť tento limit naplno.

Vo väčšine prípadov ide o chybu.

Aj keď je možné robiť dlhšie videá, kratšie sú predsa len úspešnejšie. Podľa informácií, ktoré TikTok zdieľal s vybranými tvorcami v roku 2022, neskôr informoval WIREDpribližne 25 % najúspešnejších videí na platforme má dĺžku 21 až 34 sekúnd.

Pre instagramové kotúče je odporúčané trvanie ešte kratšie, s niektorí odborníci z odvetvia zaberie to iba 7 až 15 sekúnd.

Spodný riadok? Udržujte svoj obsah krátky a výstižný.

To znamená zníženie zložitosti vašej správy a počtu nápadov, ktoré môžete komunikovať v jednom klipe. Vo väčšine prípadov je najlepšie zamerať sa na uvedenie jednej ústrednej myšlienky.

Ďalším dôsledkom tejto krátkej odporúčanej dĺžky videa je to, že je nevyhnutné vynaložiť ďalšie úsilie na váš háčik. Prvých pár sekúnd vášho videa musí okamžite upútať pozornosť vašich divákov – musia mať vizuálnu eleganciu a prísľub informácií a zábavy.

5. Strata prehľadu o vašej cieľovej skupine

Ďalšou častou chybou mnohých firiem pri integrácii krátkeho obsahu do svojej marketingovej stratégie je strata prehľadu o svojej cieľovej skupine.

Vaša marketingová stratégia by už mala byť založená na jasne definovanom cieľovom publiku a osoby kupujúceho. Nie je tomu inak ani v krátkom videu.

Je však potrebné vykonať niekoľko úprav. Krátky obsah je obľúbený najmä medzi mladším publikom, najmä medzi generáciou Z a mileniálmi. Podľa údaje zverejnené spoločnosťou Kepios začiatkom roku 2023veľkú väčšinu reklamného publika TikTok nad 18 rokov tvoria ľudia vo veku 18 – 24 rokov (39 %) a ľudia vo veku 25 – 34 rokov (32 %).

Zatiaľ čo staršie generácie pomaly prechádzajú na používanie krátkeho obsahu najmä na Instagrame a YouTube, typický vertikálny videoprehliadač má menej ako 35 rokov. Tomu treba prispôsobiť aj to, ako prezentujete svoje podnikanie.

6. Bez titulkov

Čo sa týka technickej stránky, bežným nedostatkom krátkeho videoobsahu, ktorý zverejňujú podniky, je nedostatok titulkov. Je to charakteristický znak platforiem ako Shorts, Reels a TIK tak že mnohí diváci radšej pozerajú obsah s vypnutým zvukom.

Podľa posledných štatistík, 69 % divákov sleduje videá bez zvuku, najmä na verejnosti. V dôsledku toho majú tendenciu posúvať sa okolo klipov, ktoré nemajú titulky.

Okrem toho môžu dobre navrhnuté titulky s vhodnými typmi písma, pozadím a farbami pôsobiť ako ďalšie vizuálne stimuly a zvýšiť vašu celkovú angažovanosť.

Súvisiace: Pridajte titulky k svojim videám TikTok a Instagram a získajte väčší dosah

7. Zabudnutie vašej výzvy na akciu

Nakoniec, jednou z najčastejších chýb v krátkych videách na obchodné účely je zabudnúť na výzvu na akciu (CTA).

Len prinútiť divákov, aby si pozreli vaše video, nie je koniec hry. Ide o to, aby vykonali konkrétnu akciu – vyskúšali si vaše služby, začali skúšobnú verziu, predplatili si vaše služby newslettersledujte svoje účty, nakupujte svoje produkty.

Preto je zahrnutie výzvy na akciu nevyhnutné, a to aj v najkratšom z vašich videí. Môžete ho zahrnúť do svojho skriptu, titulkov, prekrytia, kopírovania a komentárov. Ale musíte to zahrnúť.

Spodný riadok

Krátky obsah na Reels, TikTok a Shorts má obrovský potenciál na zvýšenie viditeľnosti vašej firmy.

Aby ste však uspeli, musíte sa vyhnúť najčastejším chybám, ktoré mnohé firmy robia pri integrácii vertikálnych klipov do svojej stratégie digitálneho marketingu.

Ak obídete vyššie uvedené úskalia, budete môcť pozdvihnúť svoju značku pomocou krátkeho obsahu a vyhnúť sa frustrácii.Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.entrepreneur.com/science-technology/7-short-form-video-mistakes-to-avoid-in-your-marketing/449315
__
entrepreneur.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.