Novinky

Zápalová rakovina prsníka: Príznaky, komu hrozí a ako ju včas odhaliť

0 0

2023-12-22 08:41:08 – (SITA.sk)

Zápalová rakovina prsníka (IBC) je zriedkavá a agresívna forma rakoviny prsníka ( tvorí len 5 percent prípadov), ktorá sa vyznačuje schopnosťou blokovať lymfatické cievy v koži prsníka. Na rozdiel od iných karcinómov prsníka sa IBC často neprejavuje ako hrudka a je náročné ju odhaliť štandardnými skríningovými metódami, ako je mamografia. Špecifické vlastnosti tohto závažného ochorenia si vyžadujú hlbšie pochopenie.

Kľúčové rozdiely medzi IBC a inými typmi rakoviny prsníka

IBC sa odlišuje od iných foriem rakoviny prsníka svojimi odlišnými symptómami a prognózou. Je pozoruhodné, že tvorba hrčky v prsníku…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/zapalova-rakovina-prsnika-priznaky-komu-hrozi-a-ako-ju-vcas-odhalit/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.