Novinky

Rozlúčte sa s mýtmi: Prečo tuky v strave nemusia byť vaším nepriateľom

0 0

2023-12-26 09:08:07 – (SITA.sk)

Mnohí z nás boli vedení k tomu, aby verili, že nízkotučné potraviny sú kľúčom k zdravej strave. Predstavme si, že v našom jedálničku dominujú nízkotučné jogurty, light nápoje a margarín namiesto masla. Zdá sa, že je to cesta k lepšiemu zdraviu a nižšiemu cholesterolu, ale je to naozaj tak?

Zatracovanie tukov odštartoval v 50. rokoch minulého storočia americký biológ Ancel Keys, ktorý propagoval nízkotučné diéty. Jeho vplyv je dodnes cítiť, ale dnes už vieme, že jeho údaje boli zavádzajúce. Obezita a extrémna obezita vzrástli práve v čase, keď sa tieto diéty stali populárne, čo naznačuje, že problém nie…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/rozlucte-sa-s-mytmi-preco-tuky-v-strave-nemusia-byt-vasim-nepriatelom/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.