Novinky

Jednorazový výber úspor z druhého piliera bude menej dostupný, rozhodujúca podmienka sa sprísni

0 0

2023-12-31 06:33:24 – (SITA.sk)

Ak bude dostávať penzista ako sporiteľ v druhom pilieri v budúcom roku zo Sociálnej poisťovne dôchodok vo výške aspoň 651,70 eura, bude si môcť vybrať z druhého piliera jednorazovo celú nasporenú sumu.

Programový výber

Suma 651,70 eura je hodnotou priemerného starobného dôchodku vyplácaného zo Sociálnej poisťovne, ktorá je v roku 2024 podmienkou výplaty starobného dôchodku z druhého piliera tzv. programovým výberom.

Táto suma sa pritom v porovnaní s rokom 2023 zvýši o viac ako 130 eur. Možnosť jednorazového vyplatenia nasporenej…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/jednorazovy-vyber-uspor-z-druheho-piliera-bude-menej-dostupny-rozhodujuca-podmienka-sa-sprisni/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.