Novinky

Európska mena je u nás už 15 rokov. Prepočítavate ešte na slovenské koruny a dajú sa vôbec ešte vymeniť?

0 0

2023-12-30 07:03:30 – (SITA.sk)

Zavedenie eura na Slovensku bolo plánovaným krokom pre plnú integráciu Slovenskej republiky do Európskej únie.

V roku 2009 sa Slovensko stalo šestnástym štátom, ktorý prijal spoločnú európsku menu euro a tým sa začlenil do spoločnej hospodárskej a menovej únie.

Euro sa na Slovensku zaviedlo naraz v hotovostnom aj bezhotovostnom obehu 1. januára 2009. Rada EÚ rozhodla 8. júla 2008 o stanovení konverzného kurzu 1 euro = 30,126 slovenských korún.

Prípravy trvali dlhšie

Prípravy a zmeny nevyhnutné pre zavedenie eura na Slovensku sa však začali ešte skôr. Splnenie maastrichtských kritérií bolo pre zavedenie eura na Slovensku…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/europska-mena-je-u-nas-uz-15-rokov-prepocitavate-este-na-slovenske-koruny-a-daju-sa-vobec-este-vymenit/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.