Novinky

„Barbie“ bola marketingovým majstrovským dielom. Tu je Prečo.

0 0


Názory vyjadrené prispievateľmi podnikateľa sú ich vlastné.

Barbie, ikonická bábika, ktorá chytila ​​srdcia miliónov ľudí na celom svete už viac ako šesť desaťročí, bola vytvoril podnikateľka Ruth Handlerspoluzakladateľ spoločnosti Mattel.

Barbie sa inšpirovala pozorovaním Ruth, že jej dcéra sa rada hrala s papierovými bábikami, ktoré predstavujú dospelé ženy. Ruth si predstavila trojrozmernú bábiku podobnú dospelým, ktorá by umožnila dievčatám predstaviť si a hrať rôzne povolania a ašpirácie.

Prvá bábika Barbie debutoval na Americkom medzinárodnom veľtrhu hračiek 9. marca 1959 v New Yorku, okamžite si získal popularitu a vyvolal kultúrny fenomén.

V priebehu rokov sa Barbie vyvinula do objatia rôznorodosťktorá predstavuje rôzne etniká, profesie a telesné typy, pričom zostáva symbolom inšpirácie, kreativity a neobmedzených možností pre generácie detí na celom svete.

Súvisiace: Čo môže film „Barbie“ naučiť firmy o efektívnom multikultúrnom marketingu

'Barbie' debutovala 21. júla 2023 ako historická Otvárací víkend za 162 miliónov dolárov na domácom trhu, čo výrazne predbehlo očakávaných 90 až 110 miliónov dolárov a čo je možno ešte pozoruhodnejšie, prekonalo svoj produkčný rozpočet 146 miliónov dolárov.

Ale nie preto si tu. Ste tu, pretože ste si nasadili marketingový klobúk a pýtate sa: „Je marketing dôležitý pri uvádzaní produktu alebo služby na trh?“

'Barbie' mala údajne a marketingový rozpočet 150 miliónov dolárov. Tu je rozpis niektorých marketingových kampaní:

Zatiaľ čo podstata skvelého filmu spočíva v jeho rozprávanie príbehov, nemožno poprieť vplyv marketingu na to, aby film poháňal fenomenálny úspech. Marketingový plán pre 'Barbie' sa rozhodne vyplatil, pretože 'Barbie' áno najväčší otvárací víkend v roku 2023 v pokladni USA.

V silne konkurenčnom svete filmovej tvorby si vytvorenie úspešného filmu vyžaduje oveľa viac než len podmanivý scenár a talentovaní herci.

V priebehu rokov niekoľko filmov preukázalo umenie masívne investovať marketing dosiahnuť kasové triumfy a zanechať nezmazateľnú stopu v popkultúre. Poďme preskúmať niektoré z týchto filmov, ktoré sa stali kinematografickými gigantmi vďaka strategickému investovaniu do svojich marketingových kampaní.

Súvisiace: „Barbie“ vedie k obrovskému nárastu nákupu veteránov, hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Hagerty

1. Avatar (2009)

Prelomový sci-fi epos Jamesa Camerona „Avatar“ vzal svet útokom a spôsobil revolúciu v spôsobe výroby a prežívania filmov. S odhadovaným rozpočtom 237 miliónov dolárov, film je marketingová kampaň nešetrili žiadne výdavky. Avatar sa pri predaji vstupeniek nemohol spoliehať na uznanie značky (franšízy), a tak prišiel s inovatívnou propagačnou stratégiou:

 • Imax 3D premietanie filmu na 130 obrazovkách (16 nesekvenčných minút) s cieľom zvýšiť povedomie o novej 3-D technológii štyri mesiace pred debutom filmu.
 • Trailer k videohre.
 • Akčná figúrka Mattel nastaviť.
 • Partnerstvo so spoločnosťami McDonald's, Coke, LG a Panasonic.

Úsilie sa vyplatilo, pretože „Avatar“ sa stal najlepšie zarábajúcim filmom vôbec a celosvetovo zarobil viac ako 2,8 miliardy dolárov.

Súvisiace: Od pobytu cez Airbnb v Barbie's Malibu DreamHouse po príchute mrazeného jogurtu a lavičky v parku – tím filmu „Barbie“ sa naplno venuje marketingu

2. The Avengers (2012)

“The Avengers” od Marvel Studios bola filmová udalosť, ktorá spojila najmocnejších hrdinov Zeme v kolosálnom predstavení. Marketingový tím Marvelu precízne položil základy pre tento impozantný tím, počnúc filmami s jednotlivými postavami ako „Iron Man“, „Captain America“ a „Thor“.

Marvel zorganizoval 5-ročný marketingový plán tým, že zasadil semená pre hviezdny film „The Avengers“ v jeho predchádzajúcich globálnych hitoch:

 • Železný muž (2008) – hrubý príjem 585 miliónov dolárov
 • Thor (2011) – hrubý príjem 449 miliónov dolárov
 • Kapitán Amerika (2011) – hrubý príjem 370 miliónov dolárov

Ak čo i len jeden z predchádzajúcich filmov prepadol, je pravdepodobné, že áno film “The Avengers”. nestalo by sa. Výsledok? “The Avengers” sa stal prvým filmom zarobil viac ako 1 miliardu dolárov bez pomoci opätovného uvoľnenia.

Súvisiace: Film „Barbie“ mohol spôsobiť globálny nedostatok ružovej farby

3. “Jurský svet” (2015)

Opätovná návšteva obľúbenej franšízy „Jurassic Park“ po dlhej prestávke bola riskantná. Universal Pictures sa však postaral o to, aby bol „Jurassic World“ obrovský úspech. So značným marketingovým rozpočtom štúdio spustilo a kampaň poháňaná nostalgiou ktoré ctili originál a zároveň predstavili svieži, vzrušujúci obsah:

 • JurassicWorld.com — navrhnuté ako park, vrátane interaktívnej mapy, kamerových inštalácií a digitálnej prehliadky atrakcií.
 • Youtube kanál Jurský svet — firemné/vzdelávacie videá o zamestnancoch parku, videá Simona Masraniho, zakladateľa parku, o filozofii parku a spolupráci medzi hlavným predstaviteľom Chrissom Prattom a prominentnými kanálmi YouTube.
 • Partnerstvo s aplikáciou Shazaam — zmenil plagáty na dynamický obsah.

Marketingová kampaň filmu sa vyplatila veľkolepo a stal sa prvým filmom, ktorý zarobil 500 miliónov dolárov na celom svete počas otváracieho víkendu.

4. Deadpool (2016)

“Deadpool” sa vzoprel konvenčným filmovým normám o superhrdinoch tým, že prijal svoju povahu s hodnotením R a svojrázny humor. Významnú úlohu v marketingovom úspechu filmu zohral Ryan Reynolds, ktorý si zahral hlavnú postavu. Aktívne sa zapájal do fanúšikov na sociálnych sieťach, zdieľal vtipné propagačné materiály a dokonca sa podieľal na netradičných marketingových kúskoch, ako napríklad pózovanie ako falošný medveď pre ruskú cestovateľskú šou. Niektoré z nekonvenčných marketingových kampaní:

 • Emoji Billboard – AdWeek opísal billboard ako “Tak hlúpy, že je génius.”
 • Valentínsky žart – vtipne vydaný ako romantická komédia.
 • Marketing na Tinderi – používatelia by sa zhodovali s Deadpoolom v zoznamovacej aplikácii.
 • 3 hodiny reklám – Spike, MTV a VH1 neinzerovali nič iné ako Deadpool 3 hodiny v kuse.

Nekonvenčný prístup urobil zázraky a “Deadpool” sa stal tým film s najvyšším ziskom R niekedy.

Úspech týchto filmov je dôkazom sily marketingu v zábavnom priemysle. Rozumným investovaním do strategických a inovatívnych propagačných kampaní boli štúdiá schopné zachytiť predstavivosť publika a generovať bezkonkurenčné výnosy z pokladníc. Okrem pútavých príbehov a vizuálnej nádhery sú tieto filmy žiarivými príkladmi toho, ako môže marketing povýšiť film z iba úspešného na kultúrny fenomén.Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.entrepreneur.com/growing-a-business/barbie-was-a-marketing-masterpiece-heres-why/456339
__
CNN.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.