Novinky

Ako vytvoriť pútavý videoobsah pre vašu značku

0 0


Názory vyjadrené prispievateľmi podnikateľa sú ich vlastné.

Ak úspechy tvorcov YouTube, ako je Jimmy Donaldson (ktorý sa chváli 153 miliónov predplatiteľov ako MrBeast) a Felix Kjellberg (tiež známy ako PewDiePie, s 111 miliónov predplatiteľov) sú nejaké vodítko, video je v oblasti marketingu a získavania dosahu samo o sebe. V dôsledku toho sa video stalo obľúbenou formou médií pre obchodníkov. Tu je rýchly návod na využitie sily video marketing pre seba.

Čo môže priniesť video marketing

Video sa hladko integruje so smartfónmi a inými malými mobilnými zariadeniami, čím poskytuje celý rad výhod, ako je napríklad zvýšená miera zapamätania a nákupný zámer. Keďže je pútavejší ako biele knihy alebo články, zvyčajne zlepšuje čas, ktorý ľudia trávia na vašej webovej lokalite. A čím dlhšie ľudia zostanú vo vašom rohu webu, tým je pravdepodobnejšie, že kúpia alebo preskúmajú vaše ďalšie ponuky – čo znamená, že medzi videoobsahom a vašou schopnosťou predávať existuje súvislosť.

Keďže video funguje tak dobre, trh je nepochybne nasýtený – ale je to stálica súčasného online prostredia a ľudia chcú viac. Prevalencia videa znamená, že váš obsah musí byť prvotriedny, aby vynikol. Keď prví tvorcovia začali presadzovať videoobsah, nemuselo to byť prevratné, aby si ho všimli. Teraz je k dispozícii toľko videoobsahu, že sa musíte odlíšiť; v opačnom prípade nebudú ľudia priťahovaní na vašu stránku alebo kanál YouTube. Využite svoje odborné znalosti na maximum a zaistite vysokú kvalitu každého videa, ktoré vytvoríte.

Súvisiace: Videomarketingové KPI, ktoré sú kľúčové pre vašu kampaň

Samostatné, omnichannel a video

Znamená úspech videa, že by ste nemali produkovať články, biele knihy, infografiky alebo iné médiá, ako sú podcasty? Vôbec nie. Vždy budete mať nejakých zákazníkov alebo klientov, ktorí sa budú zaujímať o inú mediálnu možnosť a prepracovanie obsahu do rôznych formátov vám umožní využiť omnikanálová stratégia osloviť viac ľudí. Podľa mojich skúseností videá získavajú viac interakcií v porovnaní s inými typmi obsahu.

Skôr ako začnete, zvážte, či bude vaše video slúžiť ako samostatný obsah alebo bude súčasťou väčšej kampane s viacerými dotykovými bodmi. Môžu sa vyskytnúť špecifické prípady, keď má zmysel vytvárať iba video, v závislosti od vašich cieľov a trhu, na ktorom pôsobíte. Celkovo však video vyvíjame ako ďalšiu možnosť zapojenia, namiesto toho, aby fungovalo izolovane alebo utajovaným spôsobom. .

Pri rozhodovaní, či by malo byť vaše video samostatné alebo súčasťou väčšej kampane, majte na pamäti, že pre video existuje množstvo možností. Môžete byť kreatívni a využívať funkcie – ako sú hlasové prejavy, digitálna animácia alebo integrácia AI – alebo sa rozhodnúť pre živé video, aby ste zmenili tempo a ak to váš rozpočet dovoľuje. Niektoré videá budú lacnejšie ako iné. Ak chcete produkovať živé videá, špecializované štúdio a personál vám pomôžu udržať prácu sústredenú a dobre vyrobenú. Toto bude vaša najdrahšia možnosť a menšie marketingové tímy by sa mali pozerať na digitálnu animáciu ako na skvelú alternatívu.

Súvisiace: Vyskúšajte video marketing a sledujte, ako vaša firma rastie

Meranie úspešnosti vášho videa

Video obsah je ako každá iná forma média v tom, že existuje metriky ktoré môžu ukázať, ako dobre sa vám darí, ako napríklad miera prekliknutia a čas na stránke. Najdôležitejšou metrikou, ktorú meriame, je počet ľudí, ktorí video navštívili. Faktory, ako je kvalita vašej miniatúry alebo umiestnenie videa na vašom webe, môžu výrazne ovplyvniť vaše výsledky.

Druhou najdôležitejšou metrikou je, ako dlho diváci pozerajú vaše video. Náš tím zistil, že po 90 až 120 sekundách ľudia prestanú pozerať. S ohľadom na to majte svoje video krátke a navrhnite svoj scenár tak, aby návštevníkov zaujali pútavé informácie alebo vizuálne zmeny.

Nakoniec sledujte, či ľudia zdieľajú video. Ak sú, obsah u vášho publika rezonuje. Ľudia nebudú zdieľať to, s čím sa nespájajú. Nezabudnite, že prvky, ako je algoritmus platformy, môžu výrazne ovplyvniť počiatočné dojmy, ktoré získate. Väčší počet počiatočných zobrazení znamená, že viac ľudí má potenciál sledovať a následne zdieľať váš obsah.

Súvisiace: Prečo franšízové ​​značky musia začať využívať video marketing

Váš základný herný plán s videoobsahom

Možno budete chcieť vo svojej spoločnosti vyvinúť špecifické protokoly na vytváranie videí, aby ste zabezpečili konzistentnosť a zodpovednosť. Tu je niekoľko základných krokov, ktoré treba dodržať:

  1. Rozhodnite sa, koľko miniete. Môžete si dovoliť najať profesionálny talent? Potrebujete minúť navyše za líčenie alebo úpravu? Dokonca aj malé rozpočty môžu priniesť fantastický obsah. Buďte realistickí v tom, koľko peňazí môžete vložiť do videa, aby ste zúžili možnosti dodávateľa a nástrojov. Ujasnite si, na čom je rozpočet založený.
  2. Vyberte si dĺžku. Obmedzenie dvoch minút je dobrým všeobecným pravidlom, ako je vysvetlené vyššie. Dĺžka, ktorú si vyberiete, sa však môže líšiť v závislosti od kanála alebo cieľa. Video, ktoré uverejníte priamo na Twitteri, nemôže presiahnuť dve minúty a 20 sekúnd, zatiaľ čo video na Instagrame môže mať až 60 minút. Čím viac omnikanálový je váš prístup, tým kratší obsah pravdepodobne budete musieť vytvoriť, aby ste neprekročili limity – pokiaľ neplánujete vytvoriť viacero verzií videa.
  3. Napíšte svoj scenár. Napísať pútavý scenár môže byť problém. Najmete externého spisovateľa alebo zostanete doma? Či tak alebo onak, tón scenára musí zodpovedať vašej značke a musí dodržiavať dĺžku – a rozpočet –, ktoré nastavíte.
  4. Stratégujte svoju distribúciu videa. Zverejníte svoje video iba na svojej webovej stránke alebo na sociálnych sieťach? Viac distribučných kanálov pravdepodobne zvýši náklady na propagáciu. Ak väčšina vašich zákazníkov alebo klientov používa konkrétny kanál, je v poriadku zamerať sa skôr naň, než sa snažiť pokryť všetky cesty.
  5. Pripravte si titulky a prepis. Vrátane prepisov a titulkov je osvedčený postup podľa amerického zákona o zdravotnom postihnutí, ktorý môže zvýšiť dosah a sledovanosť SEO bez ohľadu na to, kde distribuujete. Dávajte pozor na umiestnenie titulkov, aby ste nezablokovali dôležité prvky videa.

Mierte vysoko a užívajte si

Video je jednou z najpoužívanejších mediálnych foriem dostupných pre marketing, a to z dobrého dôvodu: Ľudia sú O 52 % vyššia pravdepodobnosť zdieľania videa než akýkoľvek iný typ obsahu. Ak ešte nerobíte video súčasťou vášho marketingová stratégiateraz by mohla byť vaša šanca.

Vytváranie videí nemusí zničiť peniaze, ale nastavte vysokú latku kvality, aby ste zaistili, že vaše videá budú mať čo najväčší dosah a návratnosť investícií. Potom sa bavte v rámci mantinelov vašej značky. Čím viac sa vám bude páčiť produkcia obsahu, tým viac divákov si ho pravdepodobne bude tiež užívať.Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.entrepreneur.com/growing-a-business/how-to-create-engaging-video-content-for-your-brand/453413
__
CNN.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.