Novinky

Tech rally, rozhodnutie o sadzbe BOK, rekord Nikkei

0 0

Obchodné a obytné budovy sú osvetlené za úsvitu v Soule, Južná Kórea, v sobotu 21. októbra 2023. Južná Kórea pripravila program finančnej podpory vo výške 75,9 bilióna wonov (56,97 miliardy USD) pre spoločnosti zvyšujúce investície do kľúčových sektorov, ako aj malých podniky, ktoré zápasia s vplyvom vysokých úrokových sadzieb.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

japonskej Nikkei 225 vo štvrtok vyskočila na nové maximum a prvýkrát prekonala hranicu 42 000 bodov. Ostatné ázijsko-pacifické trhy vzrástli v dôsledku rally USA Big Tech a väčšej dôvery v zníženie sadzieb Federálneho rezervného systému.

Nikkei pri otvorení vyskočil o 1,37%, zatiaľ čo širokospektrálny Topix vzrástol o 1,17% a tiež dosiahol nové maximá.

Čipové akcie patrili medzi najväčších víťazov americkej obchodnej seansy. Akcie kótované v USA Taiwanská spoločnosť vyrábajúca polovodiče pridal 3,5 % po tom, čo tržby od apríla do júna prekonali odhady Wall Street.

Peer chip firma Qualcomm zvýšili o 0,8 %, a Broadcom vzrástol o 0,7 %. Miláčik umelej inteligencie Nvidia stúpol o 2,7 %.

V Ázii budú investori sledovať akýkoľvek optimizmus prelievajúci sa do technologických akcií v regióne, najmä v Japonsku, kde spoločnosti súvisiace s čipmi zvýšili Nikkei 225 na rekordné výšky.

Ekonomické oznámenia z regiónu vo štvrtok budú zahŕňať májové strojové objednávky Japonska, ako aj rozhodnutie Bank of Korea o sadzbách.

Južná Kórea Kospi bol o 0,96 % vyšší pred rozhodnutím BOK, zatiaľ čo Kosdaq bol o 0,22 % vyšší.

Austrália S&P/ASX 200 vzrástol o 0,85 %.

Hong Kong Index Hang Seng futures boli na 17 615, čo je viac ako pri poslednom uzavretí HSI na 17 471,67.

Cez noc v USA vzrástli všetky tri hlavné indexy, pričom oba S&P 500 a Nasdaq Composite zisk 1,02 % a 1,18 %.

Zisky tiež znamenali, že S&P prvýkrát prekonal hranicu 5 600, čo znamená, že…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/11/asia-pacific-markets.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.