Novinky

Izrael vyzval všetkých Palestínčanov v meste Gaza na evakuáciu, v oblasti sa zintenzívnili boje

0 0

2024-07-10 14:44:42 – (SITA.sk)

Izraelská armáda vyzvala všetkých obyvateľov mesta Gaza, aby sa evakuovali do centrálnej alebo južnej časti Pásma Gazy. V oblasti sa totiž zintenzívnili boje. Informuje o tom portál BBC.

Armáda z lietadiel zhodila letáky, v ktorých vyzýva všetkých v Gaze, aby opustili „nebezpečnú bojovú zónu“ cez určené bezpečné cesty. Tie sú vyznačené ako cesty vedúce k úkrytom v mestách Dajr al-Balah a Az-Zawajda.

Počas ostatných dvoch týždňov izraelské sily nariadili evakuáciu v Gaze a vstúpili do niekoľkých častí mesta, kde sa podľa nich preskupili militanti z hnutia Hamas a skupiny Palestínsky islamský džihád.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/izrael-vyzval-vsetkych-palestincanov-v-meste-gaza-na-evakuaciu-v-oblasti-sa-zintenzivnili-boje/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.