Novinky

NASA stále očakáva, že Starliner vráti astronautov z ISS

0 0

Astronauti NASA Butch Wilmore (R) a Suni Williams v skafandroch Boeing opúšťajú operačnú a pokladničnú budovu Neila A. Armstronga v Kennedyho vesmírnom stredisku pre štartovací komplex 41 na Cape Canaveral Space Force Station na Floride, aby sa nalodili do kozmickej lode Boeing CST-100 Starliner. na spustenie letovej skúšky posádky 5. júna 2024.

Miguel J. Rodriguez Carrillo | Afp | Getty Images

Keďže astronauti NASA kotvili na Medzinárodnej vesmírnej stanici oveľa dlhšie, ako sa plánovalo, vedenie agentúry v stredu uznalo potenciálne alternatívy k Boeingu Starliner na návrat posádky na Zem.

Napriek tomu zostáva kozmická loď Boeingu primárnou možnosťou pre návrat posádky, uviedli úradníci.

Predstavitelia tvrdia, že kapsula Starlineru “Calypso” sa môže vrátiť už koncom tohto mesiaca z predĺženého pobytu na ISS, pričom sa očakávajú výsledky testovania chybného pohonného systému. Starliner je teraz vo vesmíre 36 dní a počíta sa s výkonom agentúry a Boeingu dodatočné testovanie v Novom Mexiku pred uvoľnením kozmickej lode na návrat.

Misia je prvýkrát Starliner preváža ľudílietajúci astronauti NASA Butch Wilmore a Suni Williams.

Manažér obchodnej posádky NASA Steve Stich počas tlačovej konferencie zdôraznil, že prvou „dnešnou možnosťou je vrátiť Butcha a Suniho na Starliner,“ dodal, „nevidíme žiadny dôvod“, aby sme sa v súčasnosti obrátili na inú možnosť prepravy agentúry, ktorá by byť Crew Dragon spoločnosti SpaceX, aby priviedol späť astronautov.

Zaregistrujte sa tu a získajte týždenné vydania bulletinu CNBC Investing in Space.

Stich – hoci uznal, že kapsula SpaceX by mohla byť súčasťou pohotovostných plánov pre prípad, že by sa Starliner vrátil z ISS prázdny – poznamenal, že NASA zatiaľ nemusí „rozhodnúť, či musíme urobiť niečo iné“.

“Určite sme oprášili pár tých vecí, aby sme…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/10/nasa-still-expects-boeing-starliner-to-return-astronauts-from-iss.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.