Novinky

Akcie Volkswagenu klesajú, pretože uvažuje o zatvorení závodu v Bruseli

0 0

Logo Volkswagen je vidieť na medzinárodnom autosalóne v New Yorku Press Preview na Manhattane, New York City, USA, 27. marca 2024.

David Dee Delgado | Reuters

Volkswagen akcie klesli v stredu po tom, čo spoločnosť vydala varovanie o zisku cez noc a oznámila, že zvažuje potenciálne zatvorenie závodu Audi v Bruseli.

Spoločnosť teraz znížila prognózu prevádzkovej návratnosti tržieb na rozsah 6,5 % až 7 %, z pôvodných 7 % na 7,5 %.

Poznamenalo, že zvažuje aj reštrukturalizáciu alebo potenciálne odstavenie svojho závodu Audi v Bruseli, kde zamestnáva 3 000 ľudí, v dôsledku slabého dopytu po rade Audi Q8 e-tron – plne elektrickej ponuke značky, ktorá bola uvedená na trh v roku 2019. .

Výrobcovia automobilov zápasia s klesajúcim dopytom po elektrických vozidlách, pričom európske značky čelia spojenej výzve vlne zľavnených, štátom dotovaných konkurenčných vozidiel vyrábaných v Číne. V dôsledku toho EÚ začiatkom tohto mesiaca začala uplatňovať dočasné clá na elektromobily dovážané z Číny.

Ak bude pokračovať, znamenalo by to prvé zatvorenie továrne Volkswagenu za takmer štyri desaťročia, od zatvorenia závodu v roku 1988 v závode Westmoreland v Alabame.

Investícia spoločnosti Volkswagen Rivian sa týka licencovania softvéru, hovorí Tom Narayan z RBC

Náklady na potenciálne zatvorenie alebo nájdenie alternatívneho využitia lokality, okrem iných faktorov, by mohli viesť k zásahu až 2,6 miliardy eur (2,81 miliardy USD) do prevádzkového zisku spoločnosti vo fiškálnom roku 2024, uviedol Volkswagen.

Analytici Deutsche Bank kvalifikovali potenciálne zatvorenie bruselskej továrne ako „veľký krok správnym smerom“, pričom predvídanie súvisiacich nákladov nebude z krátkodobého hľadiska relevantné pre hotovosť. Analytici maklérskej spoločnosti Stifel medzitým označili Audi za „najväčší problém Volkswagenu“ a „najväčší problém pre investorov“ na báze divízií.

“Väčším problémom je vážne oneskorenie nových modelov v posledných rokoch; Audi bolo…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/10/volkswagen-shares-slip-as-it-considers-brussels-plant-closure.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.