Novinky

OpenAI mení pravidlá predaja sekundárnych akcií, rovnako zaobchádza s bývalými zamestnancami

0 0

Generálny riaditeľ OpenAI Sam Altman hovorí počas konferencie Microsoft Build v ústredí Microsoftu v Redmonde, Washington, 21. mája 2024.

Jason Redmond | AFP | Getty Images

OpenAI zmenila svoju politiku smerom k sekundárnemu predaju akcií a teraz umožní súčasným a bývalým zamestnancom rovnomerne sa zúčastňovať na každoročných ponukách tendrov, zistila CNBC.

Startup s umelou inteligenciou prijal v minulosti reštriktívny prístup s pravidlami umožňujúcimi spoločnosti určiť, kto sa bude podieľať na predaji akcií, CNBC nahlásené začiatkom tohto mesiaca. To viedlo k obavám mnohých akcionárov o ich schopnosť získať likviditu pre časť vlastného imania v hodnote miliónov dolárov, ktoré vlastnia.

V dokumente zdieľanom minulý týždeň prostredníctvom softvéru na správu akcií OpenAI spoločnosť zmenila svoju politiku a uviedla, že “všetci predajcovia (súčasní a bývalí poskytovatelia služieb) budú mať rovnaký limit predaja.” Medzi poskytovateľov služieb patria zamestnanci a poradcovia, uviedla OpenAI v dokumente, ktorý si prezrela CNBC.

Hovorca OpenAI neodpovedal okamžite na žiadosť o komentár.

Tender ponuky sa stali v poslednej dobe obzvlášť citlivou témou kvôli OpenAI raketový rast ocenenie, ktoré nasledovalo po spustení ChatGPT koncom roka 2022, a relatívne nečinný trh IPO viac ako dva roky. Bez počiatočnej verejnej ponuky na obzore a s cenovkou, ktorá robí spoločnosť neúmerne drahou pre potenciálnych nadobúdateľov, je sekundárny predaj akcií v blízkej budúcnosti pre akcionárov jediným spôsobom, ako si zabaliť časť svojho papierového bohatstva.

Súčasní a bývalí zamestnanci OpenAI predtým pre CNBC uviedli, že po správach, že spoločnosť má právomoc získať späť vložený majetok. OpenAI, podporovaný zhruba 13 miliardami dolárov Microsoftbol cenený na viac ako 80 miliárd dolárov.

Skoršie…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/24/openai-changes-secondary-stock-sale-rules-treats-ex-staffers-equally.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.