Novinky

Rozhodnutie RBA, S&P rekordne vysoké

0 0

Chodec a bežec prechádzajú v pondelok 18. mája 2020 okolo budovy Reserve Bank of Australia (RBA) počas čiastočného blokovania v dôsledku koronavírusu v austrálskom Sydney.

David Grey | Bloomberg | Getty Images

Ázijsko-pacifické trhy sa v utorok odrazili, keď Wall Street v noci vzrástol, pričom investori očakávali rozhodnutie Austrálskej centrálnej banky o úrokových sadzbách.

Očakáva sa, že RBA podrží sadzby na úrovni 4,35 %, ale investori budú sledovať jazyk používaný v jej vyhlásení o menovej politike.

V predbežnej poznámke ING uviedla, že „inflácia vo všeobecnosti smeruje nesprávnym smerom a že inflácia má široký základ“. Celková inflácia v Austrálii v apríli vzrástla na 3,8 % z minima 3,4 % v decembri 2023.

„Predovšetkým musíme vidieť, že medzimesačná inflácia rastie výrazne pomalším tempom, inak sa inflácia v druhej polovici roka ešte viac vychýli,“ dodávajú analytici.

Austrália S&P/ASX 200 získal 0,92 % pred rozhodnutím RBA.

japonskej Nikkei 225 vzrástol o 0,83 % po prepade takmer o 2 % v pondelok, zatiaľ čo Topix bol o 0,48 % vyšší.

V utorok agentúra Reuters uviedla, že guvernér Bank of Japan Kazuo Ueda v parlamente krajiny povedal, že centrálna banka môže v júli zvýšiť sadzby v závislosti od ekonomických údajov dostupných v tom čase.

Južná Kórea Kospi vzrástli o 0,84 %, vedené ziskom výrobcov čipov Samsung Electronics a SK Hynix, ktoré vzrástli o 2,3 % a 3 %.

Automobilka Hyundai tiež dosiahla nový rekord, keď si pripísala približne 3,05 % o novinkách, ktoré plánuje uviesť svoju indickú jednotku v Bombaji.

Hong Kongu Index Hang Seng klesol o 0,17 %, zatiaľ čo CSI 300 pevninskej Číny vzrástol o 0,15 %.

Cez noc v USA S&P 500 vzrástol a uzavrel na čerstvom rekorde, keďže Wall Street vyzeral, že bude stavať na ziskoch z minulého týždňa.

Index si pripísal 0,77 % a skončil na 5 473,23, zatiaľ čo index Nasdaq Composite vzbĺkol…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/18/asia-stock-markets.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.