Novinky

Sudca hodil Exxon žalobu proti aktivistickej firme Arjuna pre návrh klimatických zmien

0 0

Federálny sudca v Texase v pondelok zamietol kontroverznú žalobu Exxon Mobil proti aktivistickému akcionárovi Arjuna Capital v súvislosti s klimatickým návrhom, ktorý rozhodol, že prísľub investora, že v budúcnosti nepredloží podobné uznesenie, urobil tento prípad sporným.

“Arjuna vylúčil akýkoľvek prípad alebo kontroverziu medzi stranami tu, tvrdenie Exxonu je sporné a musí byť zamietnuté bez predsudkov,” napísal vo svojom rozhodnutí americký okresný sudca Mark Pittman zo Severného okresu Texasu po pojednávaní, ktoré sa konalo v pondelok.

Exxon mal zažaloval Arjuna Capital a ďalším akcionárom Follow This v januári, aby im zabránili v predkladaní návrhu na výročnom zhromaždení akcionárov 29. mája. Investori vyzvali spoločnosť, aby urýchlila znižovanie emisií oxidu uhličitého.

Kritici žaloby tvrdili, že by to malo odstrašujúci účinok na budúce petície akcionárov.

Dvaja aktívni akcionári stiahli návrh po tom, čo Exxon zažaloval. Ropný major však pokračoval vo svojej žalobe a tvrdil, že investori by mohli podobný návrh podať na budúcom zhromaždení akcionárov.

Pittman pôvodne povolil žaloba proti Arjunovi pokračovaťopakujúc argumenty ropného majora a zároveň odhodili žalobu proti spoločnosti Follow This so sídlom v Holandsku kvôli problémom s jurisdikciou.

Sudca však v pondelok povedal, že v prípade už nie je v hre žiadny problém po tom, čo Arjuna urobil “bezpodmienečný a neodvolateľný” prísľub, že Exxon zaistí, že už podobný návrh nepodá.

“Arjuna bol chytený medzi kameň a tvrdé miesto,” napísal Pittman vo svojom pondelkovom rozhodnutí. “Arjuna je butiková spoločnosť na správu majetku s kanceláriami v Severnej Karolíne a Massachusetts. Exxon je jedným z najväčších nadnárodných konglomerátov na planéte.”

Nároky Exxonu voči Arjunovi vyplynuli z pravidiel Komisie pre cenné papiere a burzy…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/17/judge-tosses-exxon-mobil-lawsuit-against-activist-shareholder-arjuna-over-climate-proposal.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.