Novinky

Našli sa záznamy o tých, ktorí prežili Pompeje

0 0

Obraz erupcie Vezuvu v roku 79 nlSteven L. Tuck: 24. augusta v roku 79 nášho letopočtu vybuchol Vezuv, ktorý vystrelil viac ako 3 kubické míle trosiek až do výšky 32,1 kilometrov do vzduchu. Keď popol a skala dopadli na Zem, pochovali staroveké mestá Pompeje a Herculaneum.

Podľa väčšiny moderných správ sa príbeh v podstate končí tam: Obe mestá boli zničené, ich ľudia zamrzli v čase.

Pokračuje len znovuobjavením miest a vykopávok, ktoré sa začali vážne v 40. rokoch 18. storočia.

Nedávny výskum však tento príbeh posunul. Príbeh o erupcii Vezuvu už nie je príbehom o zničení; zahŕňa aj príbehy tých, ktorí prežili erupciu a pokračovali v prestavbe svojho života.

Pátranie po preživších a ich príbehoch dominovalo poslednému desaťročiu mojej archeologickej terénnej práce, keď som sa snažil prísť na to, kto mohol uniknúť erupcii. Niektoré z mojich zistení sú uvedené v epizóde nového dokumentu PBS „Pompeii: The New Dig“.

Pompeje dnes.

Dostať to nažive

Pompeje a Herculaneum boli dve bohaté mestá na pobreží Talianska južne od Neapola. Pompeje boli komunitou asi 30 000 ľudí, ktorá hostila prosperujúci priemysel a aktívne politické a finančné siete. Herculaneum s asi 5000 obyvateľmi malo aktívnu rybársku flotilu a množstvo mramorových dielní. Obe ekonomiky podporovali vily bohatých Rimanov na okolitom vidieku.

V populárnej kultúre sa erupcia zvyčajne zobrazuje ako apokalyptická udalosť, ktorú nikto neprežil: V epizódach televíznych seriálov „Doctor Who“ a „Loki“ sa všetci v Pompejách a Herculaneu…

Originál článok: https://anomalien.com/records-of-pompeiis-survivors-have-been-found/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.