Novinky

Akcie GME klesli na najnižšiu úroveň po tom, čo výročné stretnutie neposkytlo podrobnosti o stratégii firmy

0 0

Obchodníci pracujú na mieste, kde sa GameStop obchoduje na burze cenných papierov v New Yorku (NYSE) v New Yorku, USA, 12. júna 2024.

Brendan McDermid | Reuters

GameStop akcie klesli v pondelok na minimá v seanse po tom, čo veľmi očakávané výročné stretnutie spoločnosti neponúklo žiadne konkrétne aktualizácie o budúcich plánoch predajcu videohier.

Akcie meme klesli asi o 12%, pretože presunutá akcia akcionárov spoločnosti skončila bez podrobných poznámok o jej stratégiách. Počas stretnutia, ktoré trvalo približne 30 minút, sa žiadny akcionár nemohol pýtať. Akcie klesli až o 17 % na 23,79 USD.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

GameStop

V krátkych úvodných poznámkach generálny riaditeľ Ryan Cohen zopakoval plány spoločnosti zamerať sa na znižovanie nákladov a zvyšovanie ziskov a naznačil, že ďalšie zatváranie obchodov by mohlo byť na obzore.

“Výnosy bez zisku a vyhliadky budúcich peňažných tokov nemajú pre akcionárov žiadnu hodnotu. To znamená menšiu sieť predajní s rozšíreným sortimentom o položky vyššej hodnoty, ktoré zapadajú do nášho protihodnotového modelu,” povedal Cohen.

Cohen neposkytol viac podrobností o budúcich stratégiách rastu spoločnosti. Hovoril o dôležitosti „silnej súvahy“ a nazval to „strategickou výhodou“ – najmä v časoch ekonomickej neistoty. K 4. máju mal GameStop v súvahe približne 1 miliardu dolárov v hotovosti a peňažných ekvivalentoch.

„Hoci budúcnosť je vždy neistá, menová a fiškálna politika za posledné desaťročie v USA aj na celom svete sú historickými anomáliami. Vystúpenie z prostredia ultranízkych úrokových sadzieb bude mať pravdepodobne nepredvídateľné ozveny v celej ekonomike, ako je vidieť pri dosahovaní inflácie. 40-ročné maximá v roku 2022,“ povedal Cohen.

„Pri súčasných úrokových sadzbách musí investícia uskutočnená v dnešnej ekonomickej klíme znášať…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/17/gme-shares-drop-to-session-lows-after-annual-meeting-fails-to-offer-details-on-firms-strategy.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.