Novinky

Maloobchodné tržby v Číne prekonali očakávania, ostatné metriky chýbajú

0 0

Pracovník zvára oceľ v dielni 8. júna 2024 v Hangzhou v provincii Zhejiang v Číne.

Vcg | Visual China Group | Getty Images

Čínske maloobchodné tržby v máji prekonali očakávania a v porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástli o 3,7 %, čím prekonali očakávania 3-% nárastu podľa prieskumu ekonómov agentúry Reuters.

Iné ekonomické ukazovatele, ako je priemyselná produkcia a investície do fixných aktív, však predpovede agentúry Reuters minuli.

Priemyselná produkcia medziročne vzrástla o 5,6 % v porovnaní s očakávaným 6 % nárastom, zatiaľ čo investície do fixných aktív vzrástli v porovnaní s vlaňajším májom o 4 %, čo je tesne za 4,2 % prognózou prieskumu agentúry Reuters.

Čínsky export sa udržal, vzrástol o 7,6 % medziročne v máji v amerických dolároch, čím prekonala prognózu agentúry Reuters o 6 % náraste. Dovoz však nesplnil očakávania a za ten čas vzrástol o 1,8 %.

Údaje o pôžičke zverejnené v piatok poukázali na pokračujúci nevýrazný dopyt. Nesplatené jüanové úvery vzrástli v máji o 9,3 % v porovnaní s minulým rokom, čo je najpomalší zaznamenaný nárast od roku 1978, podľa Wind Information.

Peňažná zásoba M1, ktorá zahŕňa hotovosť v obehu a netermínované vklady, podľa Wind Information v máji medziročne klesla o 4,2 %, čo je najviac od roku 1986.

Analytici Goldman Sachs poukázali na to, že štátne médiá pridružené k čínskej centrálnej banke pripisujú spomalenie rastu M1 represii na falošné pôžičky a odlevy súvisiace s produktmi správy majetku.

Údaje o inflácii za máj predtým ukázali, že spotrebiteľské ceny bez potravín a energií vzrástli v porovnaní s minulým rokom o 0,6 %.

Toto sú najnovšie správy. Skontrolujte aktualizácie.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/17/china-may-retail-sales-beat-expectations-other-metrics-miss.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.