Novinky

Singapurské obchody dostávajú bohatí a slávni

0 0

Rad obchodov v oblasti Katong v Singapure.

Olivier Chouchana | Gamma-rapho | Getty Images

SINGAPUR – Zdobené farebné „obchody“, ktoré lemujú ulice v niektorých starých štvrtiach Singapuru, nie sú to, čo sa ľuďom okamžite vybaví, keď si spomeniete na mestský štát.

V krajine, kde je pôdy málo a verejné bývanie môže stáť viac ako milión, môžu tieto dvoj- alebo trojposchodové obchodné domy stáť desiatky miliónov. Investori ich však stále získavajú.

Obchody sú budovy z koloniálnej éry – niektoré boli postavené už v 40. rokoch 19. storočia – ktoré sú v rámci vládneho programu ochrany.

Od Manželka Jacka Ma hongkonskej superhviezde Jackie Chanovi, ako aj Španielsky magnát Ricardo Portabella Peraltabohatí a slávni sú údajne medzi kupcami singapurských obchodov.

Renomovaný zakladateľ Bridgewater Ray Dalio bol tiež nedávno identifikovaný ako kupujúci dvoch obchodov pozdĺž singapurskej Club Street. CNBC to nemohla nezávisle overiť.

Objem predaja obchodov v prvom štvrťroku vzrástol o 52,2 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom na 169,1 milióna singapurských dolárov (125 miliónov USD), ukázala správa realitnej poradenskej spoločnosti Knight Frank. Ako kľúčovú hnaciu silu rastu uviedla záujem jednotlivcov s vysokým čistým majetkom.

Toto je jeden z konečných klenotov Singapuru, máte iba 6 000 jednotiek. Čokoľvek, čo sa zakonzervuje, sa už nikdy nedá znovu vytvoriť.

Sebestian Soh

Kolektív Meir

Najdrahšie obchodné domy pozdĺž ulíc Telok Ayer, Boat Quay a Stanley Street môžu stáť viac ako 5 000 S$ (3 700 $) za štvorcový meter, uviedla výkonná riaditeľka kapitálových trhov Knight Frank Mary Sai. To je dvojnásobok manhattanskej Upper Fifth Avenue najdrahší maloobchodný prenájom na svete.

Jedna z najväčších obchodov minulého roka dosiahli 80 miliónov S$ pre šesť priľahlých konzervačných obchodov, ktoré boli…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/17/singapores-shophouses-are-getting-snapped-up-by-the-rich-and-famous.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.