Novinky

Desaťročia trvajúca záhada letectva vyriešená: stratené lietadlo nájdené v jazere Champlain

0 0

V zime roku 1971 odletelo súkromné ​​lietadlo z Burlingtonu vo Vermonte do Providence na Rhode Island. Krátko po štarte lietadlo spolu s piatimi pasažiermi zmizlo v chladnom priestore a nezanechalo po sebe žiadne stopy.

Zmiznutie Georgea Nikitu, Donalda Myersa, Franka Wildera, Richarda Kirbyho Windsora a Roberta Ransoma Williamsa III zostalo celé roky nevyriešenou záhadou, ktorá podnecovala špekulácie a vyčerpávajúce pátrania.

Neúnavné hľadanie odpovedí viedlo k 17 rozsiahlym vyhľadávaniam, z ktorých všetky vyšli naprázdno, až kým prelom minulý mesiac neprepísal koniec tejto dlhoročnej leteckej záhady.

V čase pádu lietadla bolo na palube 5 mužov. (NBC5)

Podmorský prieskumný tím využívajúci pokročilé diaľkovo ovládané vozidlá a sonarovú technológiu identifikoval to, o čom sa predpokladá, že ide o trosky strateného lietadla spočívajúceho na bahnitom dne jazera Champlain.

Nález pozostatkov lietadla, ktoré nesú charakteristické vlastné farby chýbajúceho lietadla a nachádzajú sa v blízkosti jeho poslednej známej polohy, takmer potvrdil totožnosť nešťastného lietadla.

Tento nález nielen uzatvára kapitolu desaťročia starého pátrania, ale prináša aj pochmúrne uzavretie rodinám jednotlivcov, ktorí zahynuli pri tragickej nehode.

Neter pilota, George Nikita, vyjadrila pre agentúru Associated Press zmes úľavy a smútku, pričom uznala horkosladké rozuzlenie rodinnej dlhotrvajúcej neistoty.

“Mať to teraz nájdené… je to pokojný pocit, zároveň je to veľmi smutný pocit,” povedala neter pilota Georga Nikitu.

“Vieme čo…

Originál článok: https://anomalien.com/decades-long-aviation-mystery-resolved-lost-jet-found-in-lake-champlain/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.