Novinky

Analytici z Wall Street si vyberajú tieto 3 dividendové akcie pre lepšie výnosy

0 0

Akcie vyplácajúce dividendy môžu investorom poskytnúť príležitosť tlmiť svoje portfóliá pred volatilitou trhu – a môžu tiež zvýšiť výnosy.

Výber správnych dividendových akcií nie je pre investorov jednoduchý. Najlepší analytici z Wall Street majú prehľad o schopnosti spoločností poskytovať atraktívny dividendový výnos a z dlhodobého hľadiska rast.

Tu sú tri atraktívne dividendové akciepodľa Najlepší profesionáli z Wall Street na TipRanks, platforme, ktorá zoraďuje analytikov na základe ich výkonnosti v minulosti.

Kimberly-Clark

Gigant spotrebných produktov Kimberly-Clark (KMB) je tento týždeň prvým výberom dividend. Vlastník populárnych značiek ako Huggies a Kleenex je dividendový kráľ, termín používaný pre spoločnosti, ktoré zvyšovali svoje dividendy aspoň 50 po sebe nasledujúcich rokov.

V prvom štvrťroku 2024 sa Kimberly-Clark vrátila 452 miliónov dolárov akcionárom vo forme dividend a spätného odkúpenia akcií. So štvrťročnou dividendou vo výške 1,22 USD na akciu (4,88 USD na ročnej báze) ponúka KMB dividendový výnos 3,5 %.

Začiatkom tohto mesiaca analytik RBC Capital Nick Modi zvýšil svoje hodnotenie pre akcie KMB na nákup z pozastavenia a zvýšil cieľovú cenu na 165 USD zo 126 USD. Aktualizácia nasledovala po dôkladnom zhodnotení spoločnosti po jej dni analytikov v marci, ktorý odrážal, že KMB „prešla zo spoločnosti zameranej na náklady na podnik orientovaný na rast“.

Modi si myslí, že KMB má dobrú pozíciu pre rýchlejší a spoľahlivejší rast. Teraz je presvedčený, že spoločnosť dosiahne svoje dlhodobé ciele vrátane hrubej marže 40 % a zloženého ročného rastu tržieb o viac ako 3 % (v miestnej mene) do roku 2030.

Analytik pripísal transformáciu Kimberly-Clark vedeniu jej generálneho riaditeľa Mikea Hsua. Priznal, že rozhodnutie spoločnosti reorganizovať sa na tri obchodné jednotky (Severná Amerika, Medzinárodná…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/16/wall-street-analysts-pick-these-3-dividend-stocks-for-enhanced-returns.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.