Novinky

Singapur bude viesť trh so zlatom, uviedla Svetová rada pre zlato

0 0

Zlaté tehličky

Ktsdesign | Vedecká fotografická knižnica

SINGAPUR Podľa Svetovej rady pre zlato sa Singapur stane popredným zlatým centrom, keďže obchodovanie sa presúva na východ.

Jedným z kľúčových dôvodov je, že spotreba zlata v hlavných rozvíjajúcich sa ekonomikách rastie a väčšina týchto trhov sa sústreďuje v Ázii, povedal Shaokai Fan, šéf ázijsko-pacifickej oblasti a globálny šéf centrálnych bánk.

Ďalším faktorom je blízkosť Singapuru k týmto centrálnym bankám, ktoré aktívne získavajú zlato, dodal.

“Ťažisko trhu so zlatom sa posunulo na východ, pričom Singapur sa náhodne umiestnil ako potenciálny oporný bod tejto novej rovnováhy,” povedal Fan na ázijsko-pacifickej konferencii drahých kovov, ktorá sa konala v Singapure.

Čína je najväčším spotrebiteľom zlata na svete a jej centrálna banka je najväčším nákupcom zlata, keďže sa krajina snaží zvýšiť svoje zlaté rezervy.

Spomedzi centrálnych bánk bola v roku 2023 najväčším nákupcom zlata Čínska ľudová banka.

Rebecca Patterson hovorí, že Čína je najväčším faktorom, ktorý zvyšuje ceny zlata

Okrem toho je Singapur v tesnej blízkosti na približne 25 % svetových zásob ťažby zlata centrá ako Čína, Austrália, Indonézia, Filipíny, Papua Nová Guinea a Laos.

Potreba získať zdroje pre oficiálne centrum zlatých rezerv sa stala čoraz väčším problémom centrálnych bankárov na celom svete, najmä na pozadí nestabilnej geopolitickej klímy, povedal Fan. Dodal, že Singapur by sa mohol stať “skutočne životaschopnou alternatívou” k Londýnu a New Yorku ako centrum pre zlaté trezory centrálnej banky.

Ceny zlata môžu „naďalej dosahovať nové maximá,“ hovorí UBS

“Singapur je pripravený stať sa lídrom na trhu so zlatom v budúcnosti,” povedal Fan a vysvetlil, že medzi ďalšie faktory, ktoré prispievajú k dôležitej úlohe Singapuru v budúcnosti na trhu so zlatými kovmi, patrí záväzok krajiny k politickej stabilite a odstránenie dane z predaja investičného zlata.

„Odstránenie dane z tovarov a služieb na investičné zlato v Singapure, zriadenie rafinérií s dobrými dodávkami tu…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/11/singapore-to-lead-the-gold-market-said-the-world-gold-council.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.