Novinky

„Teória mŕtveho internetu“ robí desivé tvrdenia o webe riadenom AI

0 0

Ak na Facebooku vyhľadáte „shrimp Jesus“, môžete sa stretnúť s desiatkami obrázkov kôrovcov generovaných umelou inteligenciou (AI), ktoré sú v rôznych podobách prepojené so stereotypným obrazom Ježiša Krista.

Niektoré z týchto hyperrealistických obrázkov získali viac ako 20 000 lajkov a komentárov. Čo sa tu teda presne deje?

„Teória mŕtveho internetu“ má vysvetlenie: AI a obsah generovaný robotmi prekonal internet vytvorený ľuďmi. Odkiaľ sa však táto myšlienka vzala a má nejaký základ v realite?

Príklad obrázka krevetového Ježiša na Facebooku bez popisku alebo kontextových informácií v príspevku. Facebook

Čo je teória mŕtveho internetu?

Teória mŕtveho internetu v podstate tvrdí, že aktivity a obsah na internete, vrátane účtov sociálnych médií, sú prevažne vytvárané a automatizované agentmi umelej inteligencie.

Títo agenti môžu rýchlo vytvárať príspevky spolu s obrázkami vygenerovanými AI navrhnutými na zapojenie farmy (kliknutia, lajky, komentáre) na platformách ako Facebook, Instagram a TikTok. Čo sa týka kreviet Jesus, zdá sa, že AI sa naučila, že je to aktuálna, najnovšia zmes absurdity a náboženskej ikonografie, ktorá sa stala virálnou.

Teória mŕtveho internetu však ide ešte ďalej. Zdá sa, že mnohé účty, ktoré sa zaoberajú takýmto obsahom, sú tiež spravované agentmi umelej inteligencie. To vytvára začarovaný kruh umelého zapojenia, ktorý nemá jasný program a už vôbec nezahŕňa ľudí.

Neškodné zásnubné farmárčenie alebo sofistikovaná propaganda?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že motivácia týchto účtov vyvolávať záujem je zrejmá –…

Originál článok: https://anomalien.com/the-dead-internet-theory-makes-eerie-claims-about-an-ai-run-web/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.