Novinky

Spoločnosť Roche tvrdí, že na Amazone sa predávali falošné zdravotnícke pomôcky na liečbu cukrovky

0 0

Roche tvrdí, že na Amazone sa predávajú falošné pomôcky na liečbu cukrovky

Rochejedna z najväčších biotechnologických spoločností na svete, uviedla, že „nebezpečné falzifikáty“ jej zdravotníckych pomôcok na liečbu cukrovky skončili na predaj dňa Amazon kupujú pacienti v celých Spojených štátoch.

Roche obvinil výrobcov a predajcov so sídlom v Indii, že predávajú falošné verzie svojich zariadení Accu-Chek, ktoré sa používajú na testovanie hladín glukózy v krvi. Spoločnosť to uviedla vo federálnej žalobe, ktorá bola odpečatená v piatok neskoro večer.

“Pacienti vedia, že zdravotnícke pomôcky Accu-Chek spoločnosti Roche sú bezpečné, sterilné a presné,” uvádza sa v sťažnosti. Spoločnosť Roche uviedla, že falošné testovacie prúžky sú produkty s uplynutou alebo takmer exspiračnou platnosťou, ktoré sú prebalené s falošnými štítkami s registrovanými ochrannými známkami spoločnosti Roche v USA a falošnými dátumami spotreby.

Varovalo, že falošné prístroje „pravdepodobne poskytnú falošné alebo nepresné merania hladín glukózy v krvi, čím vystavujú pacientov riziku závažných a život ohrozujúcich komplikácií, ako je hyperglykémia a nadmerné alebo nedostatočné dávky inzulínu“.

V žalobe, ktorá bola podaná pod pečaťou v máji na americkom okresnom súde v mestskej časti Brooklyn v New Yorku, boli ako obžalovaní označené štyri spoločnosti a ich vedúci pracovníci, všetci so sídlom v Indii. Roche žiada bližšie nešpecifikovanú náhradu škody.

Po podaní žaloby sudca vyhovel Rocheovej žiadosti o dočasný obmedzujúci príkaz, aby obžalovaným zabránil v predaji falšovaných výrobkov. Zdá sa, že obchody Amazon, ktoré ponúkali produkty na predaj, boli zrušené.

Testovacie prúžky na glukózu značky Roche Diabetes Care Inc. Accu-Chek sú vo štvrtok 4. apríla 2019 usporiadané na fotografiu v mestskej časti Brooklyn v New Yorku v USA.

Alex Flynn | Bloomberg | Getty Images

Amazon v prípade nie je obžalovaný, ale Roche tvrdí, že v rámci údajnej schémy boli všetky falšované produkty zaslané do USA uskladnené v skladoch Amazonu po…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/06/10/roche-counterfeit-diabetes-medical-devices.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.