Novinky

JPMorgan vidí Indiu a Japonsko ako svetlé miesta na ázijských akciových trhoch a trhoch fúzií a akvizícií

0 0

Ázia ako región je „veľmi zaujímavá“, hovorí Filippo Gori z JPMorgan

India a Japonsko sú dve svetlé miesta na ázijských „najvyššie zaujímavých“ trhoch, povedal Filippo Gori z JPMorgan na štvrtkovom globálnom čínskom summite banky, pričom sa odvolával na kapitál v regióne, ako aj na oblasť uzatvárania obchodov.

“Máte Japonsko, ktoré je v plameňoch. Indiu, ktorá je veľmi žiadaná,” ​​povedal pre CNBC Gori, spolušéf globálneho bankovníctva v JPMorgan.

japonskej Nikkei 225 akciový index, ako aj indický Šikovných 50 podľa údajov LSEG vzrástli za posledný rok takmer o 26 %.

Zatiaľ čo aktivita v oblasti fúzií a akvizícií celosvetovo v roku 2023 poklesla, hodnota japonskej transakcie vzrástla o 23 % v porovnaní s minulým rokom na približne 123 miliárd USD, uviedla Bain & Company vo svojom Japonská správa o fúziách a akvizíciách. “Japonská ekonomika má jedinečne dobrú pozíciu pre rast v oblasti fúzií a akvizícií,” uvádza sa v správe.

Nálada na indickom trhu bola býčiapričom väčšina predajcov očakáva zlepšenie v roku 2024, uviedli analytici Bain & Company.

Hodnota transakcií v oblasti fúzií a akvizícií v Indii v minulom roku predstavovala 136 miliárd USD, čo predstavuje 27 % pokles oproti predchádzajúcemu roku, čo bolo v súlade s globálnym poklesom aktivít v oblasti fúzií a akvizícií, uvádza Deloitte. Správa o trendoch v oblasti fúzií a akvizícií v Indii. “Pokračujúca obchodná a investorská dôvera v Indiu by mohla pripraviť pôdu pre oživenie hodnoty obchodov v krajine,” uvádza sa v správe.

Krajiny ako India a Japonsko tiež ťažia zo stratégie „Čína plus jedna“, keďže investori hľadajú inde v regióne, aby zaparkovali svoje peniaze uprostred eskalujúceho napätia medzi USA a Čínou.

Spoločnosti, ktoré sa snažia rozšíriť svoju výrobnú stopu v Indii, budú poháňať aktivity v oblasti fúzií a akvizícií v krajine: „To možno pripísať rekonfigurácii globálnych dodávateľských reťazcov China Plus One a priaznivým vládnym politikám, ako napr. Stimul spojený s výrobou systém, ktorý podporuje výrobu v Indii,“ uviedol Deloitte.

Americký technologický gigant Apple presunul časť svojej výroby do Indie po tom, čo v Číne prerušili prísne kontroly Covid…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/24/jpmorgan-sees-india-japan-as-bright-spots-in-asias-equity-and-ma-markets.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.