Novinky

Dow klesá o 600 bodov, Nvidia stúpa

0 0

Zakladateľ a generálny riaditeľ NVIDIA Jensen Huang predniesol hlavný prejav o najnovších inováciách v AI počas konferencie vývojárov v SAP Center v San Jose v Kalifornii 18. marca 2024.

Josh Edelson | AFP | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Dow klesol o 600 bodov
The
Priemyselný priemer Dow Jones zažil najhorší deň v roku, pokles o viac ako 600 bodov vo štvrtok. Boeing viedol pokles na Dow. Napriek skoršiemu dosiahnutiu vnútrodenných rekordov S&P 500 a Nasdaq Composite skončilo deň v zápornom pásme. NvidiaTrhové zisky a usmernenia spoločnosti nedokázali podporiť trhy, pričom viac ako 400 akcií v indexe S&P 500 sa obchodovalo nižšie. Výnosy štátnej pokladnice rozšírené zisky, keďže Fed odďaľuje znižovanie sadzieb ceny ropy sa po trojdňovom poklese odrazili.

Nvidia sa objavila
Akcie z Nvidia stúpol až o 11 % po zisku výrobcu čipov AI prekonali odhady Wall Street. Vydala tiež prísne usmernenia, pretože dopyt po jej urýchľovačoch umelej inteligencie zostáva silný. Akcie prvýkrát prekonali hranicu 1 000 USD, pričom počas intradenného obchodovania dosiahli historické maximum 1 063,20 USD a tento rok vzrástli o približne 111 %.

Musk neschvaľuje čínske clá na elektromobily
Tesla generálny riaditeľ Elon Musk povedal, že je nie v prospech taríf o čínskych elektrických vozidlách, ktoré minulý týždeň zaviedol prezident Joe Biden. „Ani Tesla, ani ja sme o tieto tarify nepožiadali,“ odpovedal Musk na otázku Karen Tso z CNBC. “Tesla celkom dobre konkuruje na trhu v Číne bez ciel a bez preferenčnej podpory. Som za žiadne clá.”

Boeing sa potápa
Akcie z Boeing klesol o 7,6 % po tom, čo finančný riaditeľ Brian…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/24/cnbc-daily-open-dow-sinks-600-points-nvidia-soars.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.