Novinky

Nová štúdia zistila, že denné užívanie marihuany prevyšuje spotrebu alkoholu

0 0

Na tejto ilustračnej fotografii sú sušené kvety kanabisu vystavené 30. apríla 2024 v San Anselme v Kalifornii. Americký Úrad pre kontrolu liečiv (DEA) oznámil plány preklasifikovať marihuanu ako menej nebezpečnú drogu a označiť ju za látku kontrolovanú podľa zoznamu III namiesto drogy podľa zoznamu I, kde je v súčasnosti uvedená.

Justin Sullivan | Getty Images

Američania siahajú po púčikoch viac ako po prepitnom.

Denné alebo takmer každodenné užívanie marihuany je teraz bežnejšie ako podobné úrovne pitia v USA, podľa 40-ročných údajov analyzovaných Univerzita Carnegie Mellon.

Správa sa zaoberá údajmi z USA od viac ako 1,6 milióna účastníkov zozbieraných v 27 prieskumoch v rokoch 1979 až 2022.

Hoci alkohol vo všeobecnosti zostáva vo väčšej miere užívaný, prvé denné užívanie marihuany predbehlo pitie s rovnakou frekvenciou v roku 2022, pričom približne 17,7 milióna užívateľov kanabisu a 14,7 milióna pijanov.

To je 15-násobný nárast v prípade kanabisu od roku 1992, keď 900 000 Američanov odhalilo užívanie drogy denne v porovnaní s 8,9 miliónmi denných pijanov.

„Veríme – a údaje to jasne naznačujú –, že mladšia demografická skupina čoraz viac akceptuje kanabis pri dennom a mesačnom užívaní vo vyššej miere ako iné generácie,“ povedal analytik Roth MKM Scott Fortune.

“Keďže existujú náznaky, že spotrebitelia nahrádzajú iné spôsoby užívania (alkohol, tabak), myslíme si, že keď mladšie generácie vyrastú s legálnymi možnosťami kanabisu, akceptácia kanabisu bude rozšírenejšia a nahradí tradičné možnosti,” dodal.

Táto správa prichádza, keď kanabisový priemysel očakáva, že Úrad pre kontrolu drog zmierni federálne obmedzenia a preklasifikovať marihuany, čo by zlepšilo prístup k financovaniu, výskumu a investičným príležitostiam pre spoločnosti súvisiace s kanabisom, ako je napr Tilray, Rast vrchlíka


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/23/daily-marijuana-use-surpasses-alcohol-consumption-new-study-finds.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.