Novinky

Finančný riaditeľ Boeingu komentuje dodávky, cash flow po kríze Max

0 0

Let Boeing 737 MAX 8 spoločnosti American Airlines z Los Angeles sa blíži k pristátiu na Reaganovom národnom letisku krátko po oznámení FAA, že lietadlá sú uzemnené Spojenými štátmi vo Washingtone, 13. marca 2019.

Joshua Roberts | Reuters

Boeing tento rok prepáli hotovosť a dodávky nových lietadiel sa v druhom štvrťroku oproti prvému nezlepšia, pretože výrobca sa potýka s množstvom výrobných výziev spojených s jeho najpredávanejšími lietadlami, uviedol vo štvrtok finančný riaditeľ spoločnosti Brian West.

Pred mesiacom West predpovedal, že Boeing bude generovať voľný peňažný tok „v nízkych jednociferných miliardách“. Nová prognóza ukazuje rastúce náklady na posledné krízy výrobcu lietadiel.

Boeing prepálil v prvom štvrťroku takmer 4 miliardy dolárov v hotovosti a West uviedol, že toto číslo by mohlo byť podobné alebo „možno trochu horšie“ v druhom štvrťroku, ale že spoločnosť sa pravdepodobne vráti k vytváraniu hotovosti v druhej polovici roku 2024.

Dodávky lietadiel spoločnosti v prvom štvrťroku klesli na najnižšiu úroveň od pandémie. Prevažná časť ceny lietadla sa platí pri jeho odovzdaní zákazníkovi.

Akcie Boeingu vo štvrtok stratili viac ako 7 % po Westových komentároch na priemyselnej konferencii Wolfe Research, čo bol pokles, ktorý zavážil Priemyselný priemer Dow Jones.

„Našich zákazníkov sme frustrovali a sklamali kvôli niektorým problémom výrobného dodávateľského reťazca, s ktorými sa stretávame,“ povedal West na konferencii. „A aj keď chápem túto frustráciu, najdôležitejšou vecou, ​​ktorú môžeme urobiť pre našich zákazníkov a dodávateľský reťazec v tomto odvetví, je zamerať sa na akcie, ktoré prebiehajú, keď hovoríme, aby sme mohli stabilizovať tento výrobný systém, zlepšiť kvalitu a byť predvídateľnejší.”

Generálny riaditeľ Boeingu Dave Calhoun v marci povedal, že odstúpi do konca…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/23/boeing-cfo-deliveries-cash-flow-max-crisis.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.