Novinky

Nórsko, Írsko a Španielsko uznajú Palestínu ako štát. Pridajú sa tak k zhruba 140 krajinám

0 0

2024-05-22 13:24:45 – (SITA.sk)

Nórsko, Írsko a Španielsko v stredu oznámili, že uznávajú Palestínu ako štát. Je to historický, hoci zväčša symbolický krok, ktorý podľa agentúry AP prehlbuje izoláciu Izraela v čase sedemmesačnej vojny proti militantnému hnutiu Hamas v Pásme Gazy.

Krajiny plánujú formálne uznať palestínsku štátnosť 28. mája. Pridajú sa tak k zhruba 140 štátom, čo sú viac ako dve tretiny Organizácie Spojených národov, ktoré už uznali štát Palestína. Viaceré krajiny, ako napríklad Spojené štáty americké či Veľká Británia, podporujú vznik nezávislého palestínskeho štátu popri Izraelu za predpokladu, že to bude v rámci vyrokovaného urovnania.

Mier nemôže byť bez uznania

Nórsky premiér Jonas Gahr Störe pri oznámení kroku uviedol, že…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/norsko-irsko-a-spanielsko-uznaju-palestinu-ako-stat-pridaju-sa-tak-k-zhruba-140-krajinam/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.