Novinky

Amazon plánuje dať Alexe prepracovanie AI, mesačné predplatné

0 0

Amazon plánuje dať Alexe prepracovanie AI

Amazon vylepšuje svoju desaťročnú hlasovú asistentku Alexa o generatívnu umela inteligencia a podľa ľudí, ktorí poznajú plány Amazonu, plánuje účtovať mesačný poplatok za predplatné na kompenzáciu nákladov na technológiu.

Technologický a maloobchodný gigant so sídlom v Seattli uvedie koncom tohto roka na trh viac konverzačnú verziu Alexa, čím ju potenciálne umiestni tak, aby mohla lepšie konkurovať novým generatívnym chatbotom poháňaným AI od spoločností vrátane Google a OpenAI, podľa dvoch zdrojov oboznámených s touto záležitosťou, ktorí požiadal, aby nebol menovaný, pretože diskusie boli súkromné. Jeden zdroj uviedol, že predplatné Amazonu pre Alexa nebude zahrnuté v ponuke Prime za 139 dolárov ročne a Amazon ešte nezistil cenu.

Amazon odmietol komentovať svoje plány pre Alexu.

Zatiaľ čo Amazon v roku 2014 ohromil spotrebiteľov hlasovými úlohami Alexa, jeho schopnosti by sa mohli zdať staromódne uprostred nedávnych skokov v umelej inteligencii. Minulý týždeň OpenAI oznámila GPT-4o so schopnosťou obojsmernej konverzácie, ktorá môže ísť podstatne hlbšie ako Alexa. Napríklad dokáže prekladať konverzácie do rôznych jazykov v reálnom čase. Google spustil podobnú generatívnu hlasovú funkciu poháňanú AI pre Gemini.

Niektorí interpretovali minulotýždňové oznámenia ako hrozbu pre Alexa a Siri, funkciu hlasového asistenta Apple pre telefóny iPhone. Profesor NYU Scott Galloway vo svojom nedávnom podcaste nazval aktualizácie „vrahmi Alexa a Siri“. Mnoho ľudí používa Alexa a Siri na základné úlohy, ako je nastavenie časovačov alebo budíkov a oznamovanie počasia.

Vývoj nových chatbotov s umelou inteligenciou v posledných mesiacoch zvýšil vnútorný tlak na divíziu, ktorá bola podľa zdrojov kedysi považovaná za miláčika zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa – ale od jeho…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/05/22/amazon-plans-to-give-alexa-an-ai-overhaul-monthly-subscription-price.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.