Novinky

Tu je to, čo tento týždeň povedalo 12 členov ECB o úrokových sadzbách

0 0

Socha meny euro stojí 25. januára 2024 v centre Frankfurtu nad Mohanom v západnom Nemecku.

Kirill Kudryavtsev | Afp | Getty Images

Tento týždeň sa v New Yorku zišlo množstvo ekonómov a tvorcov menovej politiky na jarných stretnutiach Medzinárodného menového fondu – vrátane mnohých tvorcov rozhodnutí z Európskej centrálnej banky.

CNBC na podujatí hovorila s 12 členmi Rady guvernérov ECB, aby zverejnili svoje najnovšie názory na výhľad úrokových sadzieb a inflačné tlaky po zvýšení cien v eurozóne. ochladený na 2,4% v marci.

ECB sa rozhodol držať sadzby stabilné v apríli a najbližšie sa zíde na hlasovaní o menovej politike 6. júna.

Christine Lagarde, prezidentka ECB

Predstaviteľka ECB vydala pevný odkaz, ktorý odrážal jej vyhlásenia nedávne tlačové konferencie: trhy by mali čoskoro očakávať zníženie úrokových sadzieb, okrem veľkých prekvapení.

„Potrebujeme si vybudovať trochu viac dôvery v tento dezinflačný proces, ale ak sa bude vyvíjať podľa našich očakávaní, ak nezažijeme veľký šok vo vývoji, smerujeme k momentu, keď budeme musieť zmierniť reštriktívnu menovú politiku. politika,“ povedala Lagardeová pre CNBC Sara Eisen.

Prezidentka ECB Christine Lagarde: Rast EÚ bude pochádzať zo zvyšovania miezd, zatiaľ čo inflácia klesá

François Villeroy de Galhau, guvernér Bank of France

ECB by mala podľa Villeroya v júni znížiť, aby vyššie sadzby príliš nepoškodili ekonomiku eurozóny, ktorá sa vlani len tesne vyhla recesii, ale upadol do stagnácie.

Ak nedôjde k veľkému prekvapeniu pred ďalším zasadnutím Rady guvernérov začiatkom júna, “mali by sme znížiť sadzby, pretože sme si teraz dostatočne istí a čoraz viac si veríme v dezinflačný vývoj v eurozóne,” povedal Villeroy pre Karen Tso z CNBC.

“Teraz existuje veľmi široký konsenzus, že je čas uzavrieť toto poistenie viac-menej proti tomu, čo by som nazval druhým rizikom. Prvým rizikom je…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/19/heres-what-12-ecb-members-said-about-interest-rates-this-week.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.