Novinky

Izrael podniká obmedzený útok proti Iránu, uvádza zdroj

0 0

Iránska vlajka je zobrazená blízko v rakete počas vojenského cvičenia za účasti iránskych jednotiek protivzdušnej obrany, Irán 19. októbra 2020.

Tlačová agentúra WANA| Reuters

Izrael spustil v piatok skoro ráno obmedzený priamy vojenský útok na iránsku pôdu, čo znamená najnovšiu eskaláciu série spätných útokov medzi dvoma nepriateľmi, uviedol zdroj oboznámený so situáciou pre NBC News.

Iránske štátne médiá informovali o výbuchoch v stredoiránskom meste Isfahán, no predstavitelia krajiny uviedli, že ich spôsobila protivzdušná obrana zostrelujúca drony, uviedla agentúra Reuters. Izrael udalosti nekomentoval.

Správa prichádza niekoľko dní potom Irán spustil svoj prvý priamy útok na Izrael v podobe viac ako 300 dronov a rakiet, ktoré väčšinou zachytila ​​izraelská protivzdušná obrana a nespôsobili žiadne úmrtia.

Teherán uviedol, že útok bol odvetou za izraelský útok na iránsky diplomatický komplex z 1. apríla, pri ktorom zahynuli okrem iných dvaja vysoko postavení iránski generáli.

Čo bude nasledovať, môže teraz závisieť od reakcie Iránu a od toho, či vonkajšie strany prijmú diplomatické opatrenia na deeskaláciu. Trhy na správy zareagovali tak, že ceny ropy vyskočili o viac ako 3 % kvôli obavám z toho, že to, čo bolo doteraz skôr tieňovou zástupnou vojnou, vypukne na povrch. Â

Aktíva bezpečných prístavov tiež vzrástli, pričom spotové ceny zlata vyskočili na nové historické maximum 2 411,09 USD za uncu, zatiaľ čo futures na burzu Priemyselný priemer Dow Jonesskĺzol o 280 bodov alebo 0,76 %. futures na S&P 500klesol o 0,88 % a futures na Nasdaq 100klesli o 0,98 %.

„40% pravdepodobnosť“, že napätie medzi Izraelom a Iránom naruší lodnú dopravu a obchod s ropou v Hormuzskom prielive

Lety na letiská Teherán, Isfahán a Širáz boli pozastavené, informovala iránska tlačová agentúra Fars. Webová stránka Flight Radar 24 ukázala, že viaceré lety boli odklonené nad iránskym vzdušným priestorom v piatok skoro ráno.

Ying Shan z CNBC…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/19/israel-carries-out-limited-strike-against-iran-source-says-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.