Novinky

Holandský minister verí, že čipová firma ASML zostane v Holandsku

0 0

Holandský finmin hovorí, že je presvedčený, že „korunovačný klenot“ ASML zostane v Holandsku

Najvyšší minister holandskej vlády povedal, že je presvedčený o vyhľadávanom výrobcovi čipových zariadení v krajine ASML zostane v Holandsku po hrozbách zo strany spoločnosti, že presunie svoje prevádzky do zahraničia.

Steven van Weyenberg, holandský minister financií, vo štvrtok pre CNBC Karen Tso povedal, že ho neznepokojujú vyhlásenia ASML, ktoré vyhrážajú odchodom z krajiny. Spoločnosť odvtedy pripomienky vrátila späť.

Generálny riaditeľ ASML Peter Wennink v januárovom telefonáte s investormi povedal: “Dôsledky obmedzenia pracovnej migrácie sú veľké, potrebujeme, aby títo ľudia inovovali. Ak tých ľudí nedokážeme dostať sem, pôjdeme niekam, kde môžeme rásť.”

Jeho komentáre nasledovali po kontroverzných plánoch Holanďanov obmedziť daňové úľavy pre vysokokvalifikovaných migrantov a obmedziť počet cudzincov, ktorí môžu navštevovať holandské univerzity.

ASML je jadrom svetového dodávateľského reťazca polovodičov. Spoločnosť vyrába stroje s extrémnou ultrafialovou litografiou (EUV), ktoré sú rozhodujúce pre polovodičový priemysel na výrobu integrovaných obvodov.

Stroje EUV generujú neuveriteľne krátku vlnovú dĺžku svetla vo veľkých množstvách na tlač malých, zložitých návrhov na mikročipy. EUV svetlo sa vytvára malými explóziami roztaveného cínu pri extrémnych rýchlostiach a potom sa odrazí od zrkadiel, ktoré sú podľa ASML najrovnejšími povrchmi na svete.

“Myslím si, že mnoho ľudí, mnoho krajín by rado privítalo ASML, ale myslím si, že sú silne zakorenení v Holandsku,” povedal Van Weyenberg vo štvrtok pre CNBC.

Minister uviedol, že bol minulý mesiac zapojený do diskusií medzi kabinetom a ASML o plánoch firmy na rast v Holandsku a o tom, či existuje dostatok ciest, domov a kvalifikovaných ľudí zo zahraničia na podporu tohto rastu.

“Som veľmi optimistický, pokiaľ ide o budúcnosť ASML a to, že to bude v Holandsku,” povedal.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/19/dutch-minister-confident-chip-firm-asml-will-stay-in-the-netherlands.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.